Asırlık çınarlar ne olacak?…

Asırlık çınarlar ne olacak?…

Kamil Ocak Stadının yıkımının ardından geçtiğimiz günlerde yıkımı tamamlanan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü hizmet binasının bahçesinde yer alan asırlık çınarların ve diğer ağaçların ne olacağı merak konusu oldu.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü hizmet binası geçtiğimiz günlerde yıkıldı. Yıkılan hizmet binasının bahçesinde yer alan asırlık çınarlar ile diğer ağaçların durumu ise henüz belli değil. Yıkımı gerçekleştirilen binaların çevresinde yer alan ağaçların olduğu yerde kalması ve alanda uygulanacak olan projenin içerisinde dahil edilmesi istendi.

Gaziantep’te bazı çevreci kuruluşları asırlık çınarların alanda uygulamaya sokulacak olan projeye dahil edilmelerini istiyorlar. Bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in duyarlı olmasını isteyen çevreciler ağaçların gelecek nesillere taşınmasını istiyorlar.

GÜNDEM
Bülent Öner
21.06.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin