Asrın uyuşturucu operasyonu

Asrın uyuşturucu operasyonu

"İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye dahil 9 ülkede gerçekleştirilen 'Bataklık' adı verilen Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonunda 67 kişinin gözaltına alındığını açıkladı. Bakan Süleyman Soylu, "Şu ana kadar da nakdi olarak 70 milyon liraya el konuldu” dedi. Operasyonun düzenlendiği iller arasında Gaziantep’te yer alıyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Toplam tüm süreçleri ile beraber 500 milyonun üzerine çıkabilecek bir nakdi ve suç gelirleri toplamı söz konusu olacak" dedi. Operasyon yapılan şehirler içerisinde Gaziantep'te var.

94 HEDEFİN 67'Sİ GÖZALTINA ALINDI

Bakan Süleyman Soylu, operasyonun Brezilya, Hollanda, İspanya'nın aralarında bulunduğu 9 ülke ve Türkiye'de de 11 ilde gerçekleştirildiğini belirterek, "Yaklaşık 94 hedefi vardı, şu ana kadar 67 hedef gözaltına alındı. Bu operasyon hem suç gelirlerine yönelik; ama bir özelliği daha var, silahlı bir suç örgütü olarak tespit edildi. Örgütün 2 tepe yöneticisi var. Biri gerek Brezilya’da, gerek Hollanda'da 26 yıllık hapis cezası ve kırmızı bülteni söz konusu. Şu ana kadar da nakdi olarak 70 milyon liraya el konuldu. Toplam tüm süreçleri ile beraber 500 milyonun üzerine çıkabilecek bir nakdi ve suç gelirleri toplamı söz konusu olacak" diye konuştu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı üzerine sabah erken saatlerde, haklarında gözaltı kararı verilen 94 şüphelinin yakalanması amacıyla Ankara, Gaziantep, Kilis Antalya, Aydın, Bursa, Diyarbakır,  İstanbul, Kahramanmaraş, Kırşehir, ve Mersin'de "Bataklık" adı verilen eş zamanlı operasyon başlatıldı.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
30.06.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin