ATATÜRK MAHALLESİ SAKİNLERİ HUZUR İSTİYOR!

ATATÜRK MAHALLESİ SAKİNLERİ HUZUR İSTİYOR!

Havaların ısınmasıyla birlikte serinlemek için balkonları tercih eden Atatürk Mahallesin Duısburg Caddesi üzerinde yaşayan vatandaşlar, gece geç saatlerden sonra ortaya  sorumsuz sürücüler yüzünden huzursuzluk ve korku yaşadıklarını belirterek çözüm bulunması için yetkililerden istekte bulundular.

Egzosu filtrelerini  açarak motorlarla ses hızını da aşarak  sürat yarışı yapanlar, son hızda yokuş aşağı araba kullanarak tehlike saçanlar ve bazı bölgelerde de kaza risklerine  aldırmadan  drift yapan gençler vatandaşları çileden çıkardı.

Özellikle son günlerin giderek artan tehlikeli modası gençlerin drift şovları  yüzünden  gece yarılarına  kadar devam edince endişeden  uyuyamayan vatandaşlar, 155 polis ihbar hattı ve sosyal medyadan, driftçileri şikayet yağmuruna tutuyor.

HER GECE SIKILAN SİLAHLAR  DA KORKUTUYOR

Zaman zaman hızla giden araçlardan silah sıkılması yüzünden korku dolu anlar da yaşayan Duisburg  Bulvarı üzerinden yaşayan vatandaşlar, serseri kurşunlar yüzünden can yakılmasının korkusu yaşadıklarını belirterek yetkililerden acil tedbir almalarını bekliyorlar.

MOTORSİKLETLİLER BEZDİRDİ

Duisburg Mahallesi gece saatlerinde şehir içinde egzoz filtrelerini açan motorsikletliler de vatandaşları rahatsız ediyor. Egzoz susturucuları sökülen ve normalin çok üzerinde ses çıkararak çevreyi rahatsız eden motorsiklet sesinden rahatsız olan vatandaşlar polis ekiplerinin denetimlerini arttırmasını istiyor. Modifiye yapılarak egzoz filtrelerini açan motorsikletler gürültü kirliliği yaratırken trafiği de tehlikeye atıyor. Bu sorumsuzluklarıyla hem insanları yaptıkları sesle rahatsız ediyor hem de olabilecek kazalarla insan hayatını hiçe sayıyorlar. 

Özellikle trafik kontrolünün yapılmadığı gece saatlerini tercih eden motorcular, çıkardıkları gürültüyle vatandaşın uykusunu bölüyor, çevreye ciddi rahatsızlık veriyorlar. Motor sesiyle uykularından kalktıklarını belirten vatandaşlar, uyuyan bebeklerin ve yaşlıların bu seslerden çok rahatsız olduğunu ve bu kişilere karşı Gaziantep Emniyeti’nin önlem alması gerektiğini belirtiyorlar.HABER//MERVE TANRIÖVER

GÜNDEM
Haber Merkezi
3.08.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin