Avukat Hüseyin Çolak "Oynanan oyunu görüyoruz"

Avukat Hüseyin Çolak "Oynanan oyunu görüyoruz"

Ak Parti Şehitkamil eski İlçe Başkanı Hüseyin Çolak, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı yürüyüşü eleştirdi. Çolak, Gezi’de olduğu gibi birilerinin yine ülke üzerinde oyun oynamaya çalıştığına dikkat çekerek, Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşünü Gezi başlangıcına benzetti.

SERT BİR DİLLE ELEŞTİRDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasının ardından başlattığı Adalet Yürüyüşü hakkında açıklamalarda bulundu. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu sert sözlerle eleştiren Ak Parti Şehitkamil eski İlçe Başkanı Hüseyin Çolak, “15 Temmuz gibi bir hadisede, olayda, havaalanında o tank oraya gelmişken, tankın üstüne çıkmaktan korkan, belediye başkanının evine sığınan Genel Başkan'ın bugün yürümesinin hiçbir anlamı yok. Konuşacak çok şeyimiz var ama bu ülke üzerinde özellikle Gezi'den bu yana başlayarak, oynanmak istenen oyunu görmek zorundayız” dedi.

“TARAF OLMAK ZORUNDAYIZ”

Katar'da ortada bir şey yokken birilerinin bu ülkeye ambargo koyduğunu ifaden eden Çolak, “Orta Doğu coğrafyasını kapalı kapılar ardından dizayn etmek isteyenlerin Türkiye'yi bir kenara bırakarak, hareket edemeyeceğini herkes gördü. DEAŞ gibi bir örgütün kurulmasına izin veren Batı’dır. İsimlerini sizler biliyorsunuz. İslam'a asıl zarar verenin böyle örgütler olduğunu söyledik. Katar'da ortada bir şey yokken birileri ambargo koydu. Katar'ın arkasında duruyoruz. Bir takım çevreler 'Türkiye'nin Suriye'de, Katar'da ne işi var, Mısır'da ne işi var' diyor. Ana muhalefet partisi 'Türkiye'nin Katar'da Suriye'de ne işi var' diyor. Bu ülkenin, tarihini köklerini bilmemek ya da önemsememek demektir. Bundan daha 100 yıl önce Katar gibi bir ülke senin kasaban iken, bugün mutlaka taraf olmak zorundayız” diye konuştu.

“EMPERYALİSTLERE HİZMET İÇİN YÜRÜYOR”

MİT tırları davası nedeniyle tutuklanan İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Adalet Yürüyüşü başlatmasına ilişkin konuşan Çolak, “Bizim bu coğrafyada kendi soydaşlarımıza ve dindaşlarımıza yaptığımız yardımlar da bizim mahremiyetimizdir. Bayırbucak Türkmenleri’ne, oradaki dindaşlarımıza yardımlar da bizim mahremiyetimizdir. Mahremiyeti ortaya koyanlar, o manşetleri atanlar, MİT tırlarını durduranlar, utanmaz adamlar öyle değil mi? FETÖ’cüler nereden talimat alıyorsa o MİT tırlarını, o mevzuyu manşete taşıyanlar da aynı yerden talimat alıyorlar, utanmayan adamlar. O utanmayan insanlara sahip çıkmak için yürüyen de bugün utanmaz. Bir de Gandi'nin yürüyüşüne benzetiyor. Gandi özgürlük için emperyalistlere karşı yürüdü sen emperyalistlerin hedefi için yürüyorsun. Çünkü O MİT tırlarını durduranın da ifşa edenin de arkasında emperyalist güç var. Sen hesabı olanlar için yürüyorsun başka anlamı yok. Oyunu herkesin görmesi gerekiyor. 15 Temmuz gibi bir hadisede, olayda, havaalanında o tank oraya gelmişken, tankın üstüne çıkmaktan korkan, belediye başkanının evine sığınan Genel Başkan'ın bugün yürümesinin hiçbir anlamı yok. Konuşacak çok şeyimiz var ama bu ülke üzerinde özellikle Gezi'den bu yana başlayarak, oynanmak istenen oyunu görmek zorundayız” açıklamasında bulundu.

ÖZEL HABER
Bülent Öner
22.06.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin