Aydınlatma ampulleri kırıldı

Aydınlatma ampulleri kırıldı

Tarihi Türktepe Mahallesi’nde Sokak aydınlatma ampullerinin önemli bölümü kırıldı veya bozuldu. Mahalle sakinleri yetkililerin kırılan aydınlatma ampullerinin yetkililer tarafından değiştirilmesini istiyorlar. Mahalle sakinleri karanlıkta kalan sokaklarda yürümeye korktuklarını anlattılar.

DAR GENELDE ÇIKMAZ SOKAKLARIN AYDINLATILMASI İSTENİYOR

Yerli ve yabancı turistlerin Gaziantep Kalesi ve Kültür Yolu ziyaretlerinin ardından sıkça ziyaret ettiği bölgeler arasında yer alan tarihi Türktepe Mahallesinde Sokak aydınlatma ampulleri önemli oranda kırıldı. Kırılan aydınlatma ampulleri nedeniyle karanlığa bürünen mahallede bırakın turistleri bölgede yaşayan vatandaşlar bile akşamları sokaklarda yürüyemez hale geldiler.

VATANDAŞLAR ENERJİ-SA’DAN YARDIM İSTİYORLAR

Türktepe Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, “Mahallemiz kentin en eski yerleşim alanları arasında yer alıyor. Bu nedenle kentimize gelen yerli veya yabancı turistler Gaziantep Kalesi gezisinin ardından mutlaka mahallemizi gezmek ve görmek istiyorlar. Bu nedenle genelde dar ve çıkmaz sokaklardan oluşan bölgemizde sokak aydınlatma ampullerinin her zaman yanması gerekir. Bununla ilgili olarak yetkililerden yardım bekliyoruz. Yaşanan bu sorunun giderilmesini istiyoruz” şeklinde görüş belirttiler.

HABER//AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
7.10.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin