Aynı fotoğraf!

Aynı fotoğraf!

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yakınları tedavi gören hasta yakınları mevcut konaklama merkezinde kalmıyorlar. Bazı hasta yakınları konaklama merkezinde yüksek ücret nedeniyle kalmadıklarını dile getirirken, marka değer Gaziantep Üniversitesi girişinde yerlerde konaklayan hasta yakınları ise ilginç bir fotoğraf sergiliyor. Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi idaresinin aldığı tüm önlemlere rağmen hasta yakınlarının ortaya koyduğu bu fotoğraf ne yazık ki değişmiyor.

SEYYAR MUTFAK BİLE VAR

Tıp Fakültesi Acil Servis girişinde yer alan bu manzara karşısında üniversite yönetimi gerekli hassasiyeti gösteriyor ama aylarca hastane kapısında yerde konaklayan hasta yakınları ise mevcut olan konaklama merkezinde kalmak istemiyorlar. Hasta yakınlarının hastane bahçesinde kurdukları seyyar mutfakta yemek bile yapılıyor. Bir hasta yakını, kemoterapi gören oğlu için 3 aydır hastane bahçesinde konakladığını dile getirdi. Hasta yakını açıklamasında, “Konaklama merkezinde genelde yer olmuyor. Yer olduğunda da konaklama ücretini yüksek bulduğumuz için kalmıyoruz. Yaz ayları olduğu için havalar güzel akşamları zorluk yaşamıyoruz ama yarın havalar soğumaya başladığında sıkıntı yaşamaya başlayacağız” diye konuştu.

“MADDİ DURUMUMUZ İYİ DEĞİL”

4 aydır hastane bahçesinde konakladıklarını ve tedavi gören hasta yakınları için dua ettiklerini belirten bir hasta yakını ise, “Üniversite hastanesinde tedavi gören hastaların yakını bahçede konaklamak zorunda kalıyor: Şanlıurfa ilinden geldik ve hastamızı buradan takip ediyoruz. Konakladığımız alanda kurduğumuz seyyar mutfakta yemeklerimizi yapıyoruz. Bu şekilde daha ekonomik oluyor. İnşallah hastamız sağlığına kavuşursa hastaneden ayrılacağız. Diğer yandan ise hastane bünyesinde yer alan konaklama merkezinde fiyatların daha aşağıya çekilmesini talep ediyoruz” diye konuştu. 

GÜNDEM
Bülent Öner
14.06.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin