BABACAN’LA GAZİANTEP’TE KİMLER YOLA ÇIKACAK?

BABACAN’LA GAZİANTEP’TE KİMLER YOLA ÇIKACAK?

Ak Parti’den koparak Ali Babacan önderliğinde kurulacak yeni siyasi oluşumda yer almak için mensubu olduğu partiden henüz istifa eden kimse yok. Babacan önderliğinde ki yeni oluşum için Gaziantep’te olağanüstü bir çalışma şu ana kadar net bir şekilde görülmüş değil.

AK Parti’nin kurucularından ve önde gelen isimlerinden biri olan Ali Babacan’ın istifası Ankara gündeminde bomba etkisi yaratmıştı. Kulisler bir anda Ak Parti’de üst üste yeni istifalar gelecek iddialarıyla çalkanmaya başlarken, Ak Parti Gaziantep il ve ilçe teşkilatlarında çok ciddi istifalar göze çarpmadı. Babacan’ın öncülüğünde başlatılan yeni oluşum içerisinde Gaziantep’te Ak Parti’ye küskün isimlerin yer alması bekleniliyor.

GAZİANTEP AK PARTİ’DE KÜSKÜNLER İŞ BAŞINDA

31 Mart ve 23 Haziran yerel Seçimlerinde başta Ankara ve İstanbul olmak üzere pek çok büyükşehir belediyesini kaybeden Ak Parti’de moraller bozukken, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski Bakan Ali Babacan yeni partiler kurmak için harekete geçtiler. Parti içerisinde MHP ile kurulan ittifaka sıcak bakmayan ve parti içerisinde görev verilmeyen küskünlerin yeni kurulacak olan partilere kayıt yaptırması beklenirken, Ak Parti Gaziantep’ten onlarca ismin partiden istifa dedikodusu ise kafalarda soru işaretleri bıraktı.

HÜSEYİN ÇELİK’İN YENİ OLUŞUMA KATILMASI AN MESELESİ

Ak Parti eski Genel Başkan Yardımcılarından Gaziantep Milletvekili Hüseyin Çelik, Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, eski Başbakan Yardımcısı Prof. Beşir Atalay, eski Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, eski Diyanet'ten sorumlu Devlet Bakanı Prof. Mehmet Aydın, eski Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün de aralarında bulunduğu isimlerin önümüzdeki günlerde AK Parti'den istifa etmeleri beklenirken parti teşkilatlarından ise şu ana kadar ciddi anlamda bir istifa söz konusu olmadı.

GÜNDEM
Bülent Öner
21.07.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin