Bahçeşehir Koleji dünyaya açılıyor

Bahçeşehir Koleji dünyaya açılıyor

Gaziantep Bahçehir Koleji, yürüttüğü Hands On CLIL(Content and Language Integrated Learning) Erasmus projesi kapsamında, 6. sınıf öğrencilerimizden Eylül Dila Küçükarslan, Güney Celepoğlu, Doğu Can Batı ve Begün Nur Ercan, Yabancı Diller Bölüm Başkanı Figen Polat rehberliğinde, 10 -15 Mart 2019 tarihleri arasında  Portekiz’in Marco de Caneveses şehrinde proje çalışmalarını gerçekleştirecekler.

Gaziantep Bahçeşehir Koleji 2012 yılından bu yana aktif olarak Erasmus  projeleri kapsamında yurtdışı faaliyetleri ile öğrenci ve öğretmenlerin gelişimini desteklemektedir.
Hands On CLIL projesi ile birlikte 2017-2019 yıllarını kapsayan ‘’Great Masterpiece of the European Literature ve Transform Our Schools Across European Countries by Peer Mediation Based on Nonviolent Communication’’ isimli 2 farklı Erasmus projesini de aynı anda yürütmektedir.

Gaziantep Bahçeşehir Koleji, gerçekleştirmekte olduğu yurt dışı ziyaretleri ile öğrencilerin, ingilizceyi aktif kullanarak yabancı dil becerilerini geliştirmeyi, değişik kültürleri öğrenme imkanı sağlamayı ve öğrencilerine özgüven aşılayarak kişisel gelişimlerine katkıda bulunmayı hedeflemektedir. 

Erasmus+ Okul Eğitimi Programı, eğitim, gençlik ve spor alanlarında yeni ihtiyaçlara yönelik Avrupa 2020 Stratejisi hedeflerine uygun olarak farklı sektörler arasında işbirliğini teşvik eden daha etkili araçlar sunmayı amaçlamaktadır.

Erasmus kapsamındaki projeler, Okul eğitim alanına özel olarak ise eğitimde kaliteyi artırmayı, Program Ülkelerindeki okullar ve eğitim personeli arasında işbirliğini güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

CLIL metodolojisi, Fizik, Matematik Sanat, Müzik vb. tüm bölümlerde yabancı dil kullanarak öğretilmesini ve “İletişimsel Yöntem”in geliştirilmesini hedeflemektedir.
Eğitim alanında dünyada kullanımı gittikçe yaygınlaşan öğrenme metotlarından biri olan CLIL metodu Matematik, Fen, Müzik, Resim gibi tüm evrensel derslerin anlatımında ingilizceyi kullanarak öğrencilerde yabancı dil öğrenmekten ziyade yabancı dil edinimini hedeflemektedir.

GÜNDEM
Haber Merkezi
12.03.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin