Bakan Koca 'bilgiler umut verici' diyerek açıkladı: Son kritik ayları yaşıyor olabiliriz

Bakan Koca 'bilgiler umut verici' diyerek açıkladı: Son kritik ayları yaşıyor olabiliriz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklama yaptı ve Türkiye'nin günlük corona virüs tablosunu açıkladı. Bakan Koca corona virüs salgınıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Sonu görünen salgında son kritik ayları yaşıyor olabiliriz." dedi. Aşı çalışmalarıyla ilgili dikkat çeken açıklama yapan Koca, "Bilim dünyası yılın sonuna kadar sonuç alınacağı konusunda hem fikirdir" ifadelerini kullandı. Koca; Ankara, İstanbul ve İzmir'in son bir haftalık günlük vaka oranlarını da açıkladı. Sokağa çıkma yasağıyla ilgili de ""Sokağa çıkma yasağı şu an için söz konusu değil" dedi.

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI

Sokağa çıkma gibi bir yasak söz konusu değil. Bilim Kurulu'nun şu an öyle bir önerisi bulunmuyor. Daha çok hareketi azaltan yer yer yoğunlaşmanın olduğu durumlarla ilgili kararlar alınıyor. Sadece kamu değil bilim kurulu özel sektöründe bu uygulamanın içinde olmasını öneriyor.  

OKULLARIN AÇILMASI

Okulların açılmasıyla ilgili genel bir karar alınmıştı. Bu dönemde özellikle iki artı 5 gün şeklinde bir uygulamaya geçilecek. Hazırlık ve birinci sınıflarla ilgili. Bütün Türkiye'de hazırlık ve birinci sınıflar. Kademeli geçiş olup olmadığı tekrar değerlendirilmiş olacak.

TÜRKİYE'NİN GÜNLÜK CORONA VİRÜS TABLOSU

Türkiye'de son 24 saatte 1771 yeni vaka tespit edildi, 63 kişi hayatını kaybetti. İyileşenlerin sayısı ise 1342 artarak 262 bin 602’ye yükseldi.

GÜNDEM
Haber Merkezi
16.09.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin