Bakır nargile ilgi görüyor

Bakır nargile ilgi görüyor

Gaziantep’te Suriyeli sığınmacıların yerleşmesiyle birlikte nargile satışlarında patlama yaşandı. Suriyeli vatandaşların en büyük zevkleri arasında yer alan nargile bakırcılarında yüzünü güldürdü. Bakırcılar Odası Başkanı Celal Açık fiyatı 30 ile bin lira arasında değişen nargilelerin satışında patlama yaşandığını anlattı.

HER BÜTÇEYE GÖRE NARGİLE SATIŞI VAR

Nargile içiminin toplumda geçmiş olan bir kültür olduğunu anlatan Gaziantep Bakırcılar Odası Başkanı Celal Açık, Suriyeli sığınmacıların kente yerleşmeye başladıktan sonra nargile satışında önemli bir artış olduğunu dile getirdi. Açık konuya ilişkin açıklamasında, “Nargile içmek isteyen insanlar kendi bütçelerine göre nargile satın alıyorlar. Cep nargilesine kadar birçok alanda kullanılabilecek nargile çeşitleri bugün piyasada rahat bir şekilde bulunuyor. Satışlardan tüm esnafımız oldukça memnun” diye konuştu.

“YABANCI TURİSTLERİN İLGİSİNİ ÇEKİYOR”

Kenti ziyaret eden yabancı turistlerin bakır işlemeli nargileleri içmek için değil evlerinde süs eşyası olarak kullanmak üzere satın aldıklarını anlatan Gaziantep Bakırcılar Odası Başkanı Celal Açık, “yerli turistlerimizin yanında özellikle yabancı turistler bakır işlemeli nargileleri içmek için değil evlerinde süs eşyası olarak kullanmak üzere satın alıyorlar. Yabancı turistler gerek işlemesi gerekse görselliğiyle bakır işlemeli nargilelere büyük hayranlık duyuyorlar” şeklinde konuştu.

ÖZEL HABER
Zeynep Keskin
13.07.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin