Bakırcı esnafı umutlu

Bakırcı esnafı umutlu

Gaziantep Bakırcılar Odası Başkanı Celal Açık, Gaziantep’in turizmde gelişmesi nedeniyle kente çok sayıda yerli ve yabancı turist gelmesiyle birlikte bakır işlemelerin büyük ilgi gördüğünü söyledi.

Büyükşehir Belediyesi’nin Kültür Yolu projesiyle kale ve çevresinin hareketlendiğini belirten Bakırcılar Odası Başkanı Celal Açık, Gaziantep’e gelen yerli ve yabancı turistlerin artmasıyla birlikte bakır el işleme süs eşyalarının büyük ilgi gördüğünü söyledi.

Bakırcılık sektörünün yerli ve yabancı turistlere yönelik olarak çalıştığını ifade eden Açık, Gaziantep’e ne kadar çok turist gelirse sektörün o kadar çok canlanacağını açıkladı. Yaz sezonunda turlarla çok sayıda turistin kentimize geldiğini anımsatan Başkan Açık, yerli ve yabancı turistlerin bakırcılar çarşısından mutlaka alış veriş yaptıklarını söyledi.

Gaziantep’te otel sayısının arttığını kaydeden Açık şöyle konuştu:

“Büyükşehir Belediyesi’nin turizm açısından yaptığı çalışmalarla kentimize gelen turist sayısında olduğu gibi yeni yapılan oteller de arttı. Şehrimize gelen turistlerin hepsi kale altına geliyor, kale ve çevresi turistlerden büyük ilgi görüyor. Diğer yandan sektör olarak kalifiye eleman sıkıntısı yaşıyoruz. O nedenle İş Kur İl Müdürlüğü ile ortak proje hazırlayarak bakırcılık kursu düzenleyerek eleman yetiştiriyoruz.”

ÖZEL HABER
Zeynep Keskin
14.03.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin