Bal her derde deva

Bal her derde deva

Gaziantep’te arıcılığın yanında bal satışı da gerçekleştiren Gökhan Koca, “Arı sütünün insan metabolizmasındaki en sıradan faydası, bağışıklık sistemini kuvvetlendirmesi adına oldukça önemli olduğunu biliyoruz. Asıl mucizesi ise ömre ömür katması. Bunun ispatı sadece arı sütü ile beslenen ana arılar. Normal arılar 6 hafta yaşarken ana arı 6-7 yıl arası yaşıyor” şeklinde konuştu.

UNUTKANLIK VE ALZHEİMER HASTALIĞINA İYİ GELİYOR

Balın insan vücuduna birçok faydasının olduğuna dikkat çeken Gökhan Koca, “Unutkanlık, Parkinson, Alzheimer ve benzeri diğer sinir sistemi hastalıklarına deva olan acetylcholine maddesi ve phospho - lipids'ler bakımından arı sütü zengin içeriklidir. Buna ek olarak, arı sütü ve polen içeriklerinde yine zengin oranlarda bulunan doğal hormonlar, mineraller, B-Kompleks vitaminleri, folik asit ve bazı yağ asitleri de özellikle beyin ve sinir sistemi başta olmak üzere, beden genelinde olumlu ve şifalı etkiler gösterirler” dedi.

“BAL VE ARI SÜTÜ MİGREN AĞRILARINA DA İYİ GELİYOR”

Başta migren ağrıları olmak üzere yorgunluk ve halsizlik gibi rahatsızlıklara balın oldukça iyi geldiğine dikkat çeken Gökhan Koca, “Migren Ağrılarını azaltıp dindiren özellikleriyle arı sütü ve propolis şifalı, etkin ve doğal çözümlerdir. Bu iki ürünün Güçlü Antidepresan özellikleri de keşfedilmiştir. Anksiyete ve Yoğun Stres şikayetleri olanlara tamamen doğal ve yan-etkisiz kolaylıklar sunar. Şehir yaşamının yan etkilerinden olan kronik yorgunluk, halsizlik, isteksizlik gibi sorunlara arı sütü ve polen yaygın olarak denenmiş çözümlerdir” diye konuştu.

ÖZEL HABER
Zeynep Keskin
24.07.2017

Yorumlar

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin