BALIKESİR’DEN GAZİANTEP’E “GÖNÜL KÖPRÜSÜ”

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Kent Konseyi ve Türk Ocakları Şubesi tarafından hazırlanan yardım kamyonu Gaziantepli Türkmenlere ulaştırıldı.
BALIKESİR’DEN GAZİANTEP’E “GÖNÜL KÖPRÜSÜ”

Sığınmacı Suriyeli Türkmen aileler başta olmak üzere mazlumların yanında olan muhtaç ailelerin sorunlarıyla bire bir ilgilenen Gaziantep Türk Eli Gönüllü Gurubu üyeleri çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Gönüllü gurubu üyelerinden Burhan Gündüz ile Fatma Özdoğuş, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Türk Ocakları Balıkesir Şubesi tarafından hazırlanan yardım kamyonunu karşılama töreninde, “Gaziantepli Türkmen ailelerimize yönelik yapılan bu yardımdan dolayı Balıkesir Belediyesi, Balıkesir Kent Konseyi ile Türk Ocaklarına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştular.

YARDIM KAMYONUNU KARŞILAMA TÖRENİNE KATILIM YÜKSEK OLDU

Yardım kamyonunu karşılama törenine Türk Ocakları Gaziantep Şube Başkanı Mustafa Meter, Başkan Yardımcısı Osman Özgan, Avukat, Ayhan Uygun, Gülsüm Uygun, Aybüken Yıldırım, Mert Akdemir, İşadamı Ercüment Kınacı, Türk Eli Gönüllüleri ile gazeteciler katıldı. Burada Konuşan Türk Ocakları Gaziantep Şube Başkanı Mustafa Meter, Gaziantep’te yaşayan mazlum Türkmenlere yönelik yapılan bu yardımlardan dolayı Balıkesirliler ile Türk Eli Yardım Gönüllülerine teşekkür etti. Gaziantep’e mazlum Türkmen ailelere dağıtılmak üzere gelen yardımların kısa süre içerisinde hak sahiplerine dağıtılacağı açıklandı.

MAZLUM SIĞINMACILARA YÖNELİK YARDIM ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ BİR ŞEKİLDE SÜRDÜRÜLÜYOR

Gaziantep’te 6 yıldır aralıksız bir şekilde yardım faaliyetlerini sürdüren Gaziantep Türk Eli Gönüllü Gurubu üyeleri kentte yaşayan sığınmacılar başta olmak üzere yardıma muhtaç ailelerin yardıma koşuyor. Guruba öncülük eden isimlerden Burhan Gündüz ile Fatma Özdoğuş yaptıkları açıklamada, 6 yılın sonunda 4 bine yakın aileye temas edildiğini, yüzlerce çocuğun ise tüm ihtiyaçları karşılandığına dikkat çektiler. Bu çalışmaları kilometrelerce uzaktan takip eden Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Türk Ocakları Şube yönetimi Gaziantep’te Türkmen ailelere yönelik sürdürülen yardımlara önemli bir katkı sundular. Giyimden, gıdaya kadar birçok dalda yardım kampanyası düzenleyen Balıkesirliler hazırlanan kamyonu Gaziantep’e gönderdiler. Yardım kamyonunu karşılayan Gaziantep Türk Eli Gönüllü Gurubu üyeleri toplanan yardımları depoya koydular. Gelen yardımlar grup üyeleri tarafından kısa sürede ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılacak.

BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE YÖNETİMİ GURUP ÜYELERİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Gaziantep Türk Eli Gönüllü Gurubu üyelerine bu anlamlı yardım çalışmalarından dolayı teşekkür eden Balıkesir Büyükşehir Belediye yönetimi Türkmenlerin kardeşimiz olduğunu yineledi ve sözlerini şöyle sürdürdüler;
Türkmen kardeşlerimiz zor şartlar altında yaşıyorlar. Hanımlarımız onlara giysiler topladılar. Bizler de gıda kolilerimizle bu kampanyaya bir destek verdik. Ayrıca ulaşımda da yardımcı oluyoruz. Her zaman hayırlı işlere motor olacağız, şer işlere tren olacağız diye gelmiştik. Onlar bizim kardeşlerimiz. Bizim gönül coğrafyamız çok geniş. Gönül coğrafyamızdan gelen insanlara kalbimizi, gönlümüzü, işimizi, aşımızı açıyoruz. Bunun yanında oralarda yaşayanların dertleriyle ilgileniyoruz, hem hal oluyoruz. Bu yardımlarımızı Gaziantep’te dağıtacak olan gönüllü yardımsever kardeşlerimizin tamamına teşekkür ediyorum.”

“YILIN 12 AYI İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Gaziantep Türk Eli Gönüllü Gurubunun üyelerinden Fatma Özdoğuş ile Burhan Gündüz, yılın 12 ayı yardıma muhtaç ailelerin sorunlarıyla ilgilendiklerini ve çözüm noktasında grup üyeleriyle birlikte çalışmaların yürütüldüğünü anlattılar. Özdoğuş ile Gündüz açıklamalarında, “Yılın 12 ayı muhtaç ailelerin sorunlarıyla ilgilenirken özellikle Ramazan ve Kurban bayramları öncesinde devamlı takip altında tuttuğumuz onlarca ailenin ihtiyaçlarını önemli oranda gideriyoruz. Çocuklarımızın genel ihtiyaçlarını gidermeye yönelik önemli çalışmalar yapıldı. İhtiyaç sahibi 2 çocukla başladığımız yardım faaliyetleri çerçevesinde bugün yüzlerce çocuğumuza temas etmiş durumdayız. Bu çocuklarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz” diye konuştular.

“HASTA ÇOCUKLARIMIZIN TEDAVİLERİNİ SÜRDÜRÜYORUZ”

Hasta çocukların tedavilerinin yakından takip altında tuttuklarını anlatan Burhan Gündüz, “Çalışmalarımız çerçevesinde muhtaç ailelerimizin hasta çocuklarının tedavilerinin takiplerini gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda onkoloji hastası çocuklarımızın tedavilerini maddi-manevi karşılanmasına yönelik önemli adımlar atıyoruz. Balıkesir ilinden Gaziantepli muhtaç ailelerimize ve çocuklarımıza her türlü yardım desteğini görüyoruz. Balıkesir’de bu çalışmalara destek veren Metin Savaş ve Zehra Ünsal’a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bizlere bu çalışmalarımızda destek veren tüm gönüllü arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Diğer yandan Avrupa’nın değişik ülkelerinden bu yardım çalışmalarına katkı sağlayan tüm arkadaşlarımıza ve bu çalışmaların Gaziantep’te yürütülmesini sağlayan tüm gönüllü arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştu.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
15.11.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin