BALIKLININ İKİZLERİ

Sarmaş dolaş halleri göz dolduruyor
BALIKLININ İKİZLERİ

Gaziantep’te Balıklı Parkı içerisindeki yaklaşık 60-70 yıllık bir geçmişi olan ikiz ağaçlar, sarmaş dolaş halleriyle ruha hitap edip dinlendirirken, gölgesiyle de insanları serinletip ferahlatıyor.

Şehrimizde sıcaklardan bunalan vatandaşlar çareyi parklara ve serin yerlere kaçmakta buluyor. Ancak gün içinde şehir merkezinde işi olan ve hem dinlenecek hem serinleyecek yer arayan vatandaşların uğrak noktası ise Balıklı Parkı.

Bu parkta 300 yılı bulan geçmişiyle hem şehrimizin hem Balıklı Parkının sembolü haline gelen bu çınar ağacının yanı sıra ikizler denilen ağaçlar ise vatandaşın ilgisini çekiyor.

GÜNÜMÜZÜN GAZELLİKLERİNDEN BİRİ

Geçmişten günümüze şehrimizde o civarda çekilen tüm fotoğraf karelerine girmeyi başaran Balıklı Parkı, bu kardeş ağaçların da ev sahipliğini yapıyor.Özellikle Türkiye’nin diğer illerinden günü birlik gezilerle Gaziantep’e gelen turistlerin şehir merkezinden geçerken sarmaş dolaş halleriyle hemen dikkatleri üzerine çeken bu iki ağaç altında fotoğraf çektirmesi ise gözlerden kaçmıyor.

BULUŞMA NOKTASI

Şehrimizin ikizleri yaklaşık 60-70 yıla yaklaşan geçmişleri ve iç ısıtan görüntüleriyle, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmasının ve şehir merkezinde işi olup da dinlenmek isteyenlerin yanı sıra, şehrimizde yaşayan ve birbiriyle buluşup biraz sohbet edip hoşça vakit geçirmek isteyen orta yaş ve yaşlı insanlarımızın da uğrak ve buluşması noktası haline gelmiş vaziyette.

İkizler insanların ruhuna kattığı sıcaklık ve görenlere ettirdiği tebessüm ile halkın pozitif enerjisi olmuş vaziyette.

HABER//AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
13.09.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin