Baro yönetimlerinde kadın ağırlığı

Baro yönetimlerinde kadın ağırlığı

Gaziantep Barosu geçtiğimiz hafta sonu yaptığı seçimlerle başkanını, çalışma organları ve kurultay delegelerini belirledi. Yapılan seçimlerde kurulların tamamında erkek yöneticilerin yanı sıra kadın yöneticilerde yüksek oranda tercih edildi. Türkiye Barolar Birliği Kurultay Delegeliğine ise tarihinde ikinci kez iki kadın delege seçildi.

Gaziantep Barosuna kayıtlı 1602 üyesi ile geçtiğimiz cumartesi ve pazar günü yapılan seçimlerle başkanını, çalışma organlarını ve kurultay delegelerini belirledi. Avukat Bektaş Şarklı’nın Gaziantep Barosu Başkanlığına getirildiği 44. Genel Kurul seçimlerinde bu kez 2 kadın isim kurultay delegesi olmaya hak kazandı. Gaziantep Barosu tarihinde 43. Dönemde Avukat Özge Aksüt Suran kadın olarak ilk kez kurultay delegesi seçilmişti. 44. Dönem seçimlerinde ise iki kadın listelere girmeyi başardı. Kadın üyelerden ise Avukat Muazzez Uluca Korkmaz ile Avukat Derya Çiçek ise Yönetim Kuruluna girdiler. 
Türkiye Barolar Birliği Kurultay delegeliğine ise Avukat Emine Aybüken Yıldırım, 43. Dönemdeki Avukat Özge Aksüt Suran’dan sonra 44. Dönemde kadın olarak adını yazdıran ikinci isim oldu. Avukat Sibel Gürsel ise Gaziantep tarihine adını kurultay delegeliğine yazdıran bir diğer isim oldu. Gürsel, Gaziantep’ten Türk Barolar Birliği Kurultay Delegesi olmayı başaran, bu dönemin ikinci, tarihin ise üçüncü ismi. Olağan Genel Kurulda, Denetleme Kuruluna Canan Özge Parlak keresteci ve Disiplin Kuruluna da Serpil Uludil Erkılınç seçilerek kadın adaylar büyük bir başarıya imza attı. Baro Başkanlığına Bektaş Şarklı’nın getirildiği Gaziantep Barosu Çalışma Organları şu şekilde belirlendi:

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

MELİKŞAH KORKMAZ 


ÖMER FARUK AKAN

ERGÜN TEKİN


DERYA ÇİÇEK 


ERDEM GÖKPINAR


SERDAR SERÇE


SUAT GENÇAL


MUAZZEZ ULUCA KORKMAZ 


AYBARS CEM ÖZASLAN


BÜLENT ÖZTÜRK


DENETLEME KURULU

CANAN ÖZGE PARLAK KERESTECİ


ADEM SAĞLAM


SALİH DEMİR


DİSİPLİN KURULU

ALİ SÜNBÜL


SERPİL ULUDİL ERKILINÇ


ZEYNEL ASLAN


AYKUT EKİNCİ


AHMET ÖZTURAN


KURULTAY DELEGELERİHAŞİM MISIR


ALİ ELİBOL


EMİNE AYBÜKEN YILDIRIM


SİBEL GÜRSEL


ABDULKADİR ÖZÇELİK


ERCAN ÇALIŞKAN 


HAMZA DENİZ KURTOĞLU

HABER//AYSU YIKMIŞ

 

GÜNDEM
Haber Merkezi
8.10.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin