“BAŞKA İSİM YOK MU?”

Şahinbey Belediye Meclisinde Abdulkadir Yüksel isminin camiye verilmesine MHP’den sert tepki:
“BAŞKA İSİM YOK MU?”

Son günlerdeki AK Parti ile MHP arasındaki gerginlik, Şahinbey İlçe Belediye Meclisinin Kasım ayı Olağan Toplantısında da yaşandı.

Şahinbey İlçe Belediye Meclisinin Kasım ayı olağan toplantısının 1. Oturumu Belediye Başkan Vekili Cuma Güzel başkanlığında yapıldı.

15 gündem maddesinin yanı sıra 4 de gündeme ilave yapılan konuların görüşüldüğü toplantıda toplam 19 konu ilgili komisyonlara sevk edilerek sonraki oturumda görüşülmesi karara bağlandı.

GEÇMİŞ DÖNEMLE İLGİLİ BİLGİ VERİLDİ

Gündem maddelerine geçilmezden evvel Başkan Vekili Cuma Güzel, Şahinbey Belediyesinin geçmiş dönemdeki çalışmaları hakkında bilgi vererek toplu konuttaki çalışmalar ile yeni ilave ettikleri sosyal tesisleri anlattı.

Güzel, ayrıca İtfaiye karşısındaki devlüpün satın alınarak bölgeye hizmet verecek olan katlı bir yer yapılacağını, bunun alt katının otopark, girişinin pazaryeri ve üst katının ise sosyal tesis olarak hizmet vereceğini müjdeledi.

GERGİN ANLAR

Gündem ve gündeme alınmak üzere meclis başkanlığına sunulan maddeler görüşülüp ilgili komisyonlara havale edildikten sonra kısa süreli bir gerginlik yaşandı.

ABDULKADİR YÜKSEL’DEN BAŞKA İSİM YOK MU?

Gündeme alınıp karara bağlanması istenen konu olarak meclis başkanlığına sunulan, Mavi Kentteki 336 ada, 1 parselde yapılan camiye AK Partinin merhum milletvekili Abdulkadir Yüksel isminin verilmesi teklifi görüşülürken gerginlik yaşandı.
CHP grubundan Hasan TÜRK’ün “Neden hep Abdulkadir Yüksel ismi veriliyor” sorusu üzerine MHP Grup Başkanvekili Abdullah Şaşuşağı da söz alarak;
“Tamam, AK Partinin önem verdiği bir isimdir, saygı duyuyoruz. Ancak Abdulkadir Yüksel ismi daha önce birçok yere verildi. Hastaneye verildi, parka verildi, başka yerlere verildi. Neden hala bu isim her yere veriliyor. Başka isim yok mu?” diyerek tepkisini belirtti.

Konu CHP ve MHP’li üyelerin ret oylarına karşılık oy çokluğu ile kabul edildi.

SONRAKİ OTURUM 6 KASIM

Gündemde görüşülecek başka madde kalmadığından bir sonraki oturumun 6 Kasım 2011 Salı günü saat 16.00’a ertelenmesine karar verildi.

HABER//AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
1.11.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin