Başkan Fadıloğlu: “82 anayasası önümüzü tıkıyor”

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, hafta sonu 16 Nisan referandumu öncesi kırsal alanda..
Başkan Fadıloğlu: “82 anayasası önümüzü tıkıyor”

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, hafta sonu 16 Nisan referandumu öncesi kırsal alanda bulunan mahallelere ziyaret gerçekleştirdi. Halka Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve değiştirilecek Anayasa ile ilgili bilgi veren Başkan Fadıloğlu, “Bugün 1982 Anayasası bizim önümüzü tıkıyor. Hız almamız için bu değişikliği mutlak suretle yapmamız gerekiyor” dedi.

Yapılacak 16 Nisan referandumu öncesi ilçe sınırlarındaki tüm vatandaşlara bir araya gelmek için yoğun mesai harcayan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, hafta sonu da aralıksız çalıştı. Başkan Rıdvan Fadıloğlu, hafta sonu AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Halil Uğur ile birlikte; Güngürge, Öğündük, Karasakal, Altınova, Yalangoz, Karacaören, Karahöyük, Atabek mahallelerini ziyaret etti. Halkın yoğun ilgisi karşısında duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Fadıloğlu,  çalışmalarının 16 Nisan gününe kadar etkin bir şekilde süreceğini ifade etti.

82 ANAYASASININ DEĞİŞMESİ NOKTASINDA HERKES HEMFİKİR

16 Nisan tarihinin Türkiye’nin daha ileri noktalara ulaşması için olmazsa olmaz bir öneme sahip olduğunu dile getiren Başkan Fadıloğlu, “Hepimiz biliyoruz ki 1982 Anayasasının değişmesi noktasında herkes hemfikir. 80 ihtilalini yaşayan herkes o dönemde sanki bir kurtarıcı geliyormuş gibi kim geliyorsa gelsin bizi şu sıkıntıdan kurtarsın, dedi. Ondan sonra bir anayasa paketi getirdiler. O dönemde yapılan anayasa, demokratik bir anayasal düzenleme değildi. Yapılan çalışma, askeri bir darbenin sonucundaydı. Bugün 1982 Anayasası bizim önümüzü tıkıyor. 1982 Anayasasını değiştirmek için Meclis’teki tüm partiler aynı fikirde buluştu. Fakat bir babayiğit de çıkıp Anayasayı değiştirmek için uğraşmadı. Allah’a şükür bu memlekete Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lider geldi ve bu işi başlattı” şeklinde konuştu.

ÜZERİMİZDE ÇOK BÜYÜK BİR VEBAL VAR

İstikrarın önemini anlatan Başkan Fadıloğlu, şu ifadeleri kullandı: “Son 15 yılda bu memleket nasıl yol aldı? Bu memleketin yüz ölçümü değişmedi, yeni bir kaynak bulmadık, petrol bulmadık, altın bulmadık ama bu memleket çok hızlı yol aldı. Tek sebebi var. Yamalı bohça ortadan kalktı ve tek başına iktidarın sayesinde bu noktaya geldik. Bundan sonraki süreçte de daha hızlı karar alabilmek ve bu memleketi daha ileri götürebilmek adına Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini ortaya çıkarıldı. Bizim hız almamız için bu değişikliği mutlak suretle yapmamız gerekiyor. Milletin aklıyla kimse alay etmesin. Milletimiz her şeyin en iyisini biliyor. Bu değişimde kimseye oy vermiyoruz. Kimseyi seçmiyoruz. Geleceğimizin daha düzgün dizayn edilmesi için ‘evet’ mi ‘hayır’ mı diyoruz. Yaptığımız işlem sadece bu. Başka bir şey değil. Şu an imkanlarımız çok iyi durumdadır. Refah seviyemiz her geçen gün artıyor. Suriye’nin de Irak’ın da zamanında imkanları çok iyiydi. Eğer bu memlekete sahip çıkmazsak gözümüzün önünde Suriye örneği var. Zamanında kendi ülkelerinde imkan sahibi olan kişilerin bugün neler yaşadıklarını görüyoruz. Allah korusun. Yarın bir gün bizim başımıza böyle bir şey olsa gidecek yerimiz yoktur. Bize sahip çıkacak kimse de yok. Yalnızca Türkiye’dekilerin değil, tüm İslam coğrafyasının gözü bu topraklardadır. Bu yüzden üzerimizde çok büyük bir vebal var.”

GÜNDEM
Haber Merkezi
13.03.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin