Başkan Fadıloğlu’ndan Hollanda'ya kınama

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Hollanda Hükümetinin Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun uçağına uçuş...
Başkan Fadıloğlu’ndan Hollanda'ya kınama

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Hollanda Hükümetinin Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun uçağına uçuş izni vermemesi ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın aracına geçiş izni verilmemesinin kabul edilemez bir durum olduğunu söyledi.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, yaptığı yazılı açıklamada, "AB üyesi Hollanda'nın antidemokratik bir tavırla sergilediği bu davranışlara anlam vermek mümkün değil. Hollanda'da yaşayan Türk vatandaşları ile buluşmak üzere düzenlenen Sayın Bakanların programlarının engellenmesinin demokrasi ve uluslararası hukuk çerçevesinde karşılığı yoktur. Çeşitli sebeplerle Bakanlarımıza sergilenen antidemokratik tutum, Hollanda Hükümetince iki ülke ilişkilerini ve ifade özgürlüğünü göz ardı eden bir tavırdır. Hollanda makamlarının nezaketsiz açıklamaları kısa zamanda yasaklama ve kısıtlamalarla en sonunda şiddete dönüşmüştür. Demokrasi ve özgürlüklere bağlılığını her vesileyle vurgulayan Hollanda makamlarının bu tavırları, Hollanda’daki Türk toplumunun demokratik haklarına ve onuruna yönelik açık bir tacizdir. Avrupa Konseyi Üyesi, NATO üyesi ve AB’ye aday ülke olan Türkiye’nin Dışişleri Bakanının uçağına uçuş izni verilmemesi aynı zamanda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın aracına geçiş izni verilmemesinin izahı yoktur. Bu hasmane tutum ve önyargılı zihniyet apaçık bir acizlik göstergesidir. Hollanda makamlarını bu tutumlarından dolayı kınıyorum” dedi.

GÜNDEM
Haber Merkezi
12.03.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin