Başkan Rıdvan Fadıloğlu bahar kermesini gezdi

Başkan Rıdvan Fadıloğlu bahar kermesini gezdi

Her yıl mayıs ayında gerçekleştirdiği Bahar Şenliği ve Kermesle göz dolduran Bülbülzade Vakfı, bu yıl da düzenlediği kermeste kültür ve eğitim adına Gaziantep’in dayanışma ve kültür ruhuna önemli katkılar yaptı. Kermesi ziyaret eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, kermese katılanlarla sohbet etti.

RIDVAN FADILOĞLU KERMESTE STANTLARI ZİYARET ETTİ

Bahar Şenliği ve Kermes Organizasyonunu sadece bir yardımlaşma organizasyonu olarak görmeyen Bülbülzade Vakfı, farklı etkinliklerle geniş bir yelpazeye hitap ediyor. Bu sebeple de ziyaretçiler İçin yardımlaşma, gönüllüler için dayanışma, çocuklar için eğlence, fark arayanlar İçin kültür-sanat sloganını prensip edinerek bu yıl da aynı doğrultuda etkinlikler gerçekleştirdi. Şenliğin ilk günü 30’u aşkın stantta çeyizden giyime, gıdadan yemeğe kadar geniş bir ürün çeşitliliği sunulurken, kermesi düzenleyen vakıf yetkilileri gördükleri ilgi ve alakadan dolayı oldukça mutlu olduklarını dile getirdiler. Kermese katılan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ise kermeste yer alan stantları dolaştı.

DÜZENLENEN KERMESTE ÇOCUKLAR DOYASIYA EĞLENDİLER

Şenliğin ikinci günü çocuklara yönelik etkinlikler kapsamında gün boyu çeşitli aralıklarla sandalye kapmaca, topaç çevirme, çuval yarışı, mendil kapmaca, bilmece, animasyon, genel kültür, deyim-atasözü, bilgi yarışması organizasyonu gerçekleştirildi. Nasrettin Hoca’nın çocuklara şeker dağıtması, eğlendirmesi ise görülmeye değerdi. Daha sonra yine bir çocuk etkinliği olarak Evde Karakter Eğitim Öğrencileri Sosyal Etkinlik Programı gerçekleştirildi. Bir yıl boyunca karakter eğitimi alan öğrenciler öğrendikleri bilgileri, ilahileri, sure ve duaları izleyicilere büyük bir coşku ile sunma imkânı buldular.

GÜNDEM
Zeynep Keskin
12.05.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin