“BATAKLIK” KURUTULANA KADAR DEVAM EDECEK!

Narkotik polisi 28 yıldır uluslararası uyuşturucu kaçakçılığı yapan çeteyi çökertti. Gaziantep’te etkisini sürdüren Bataklık Operasyonu kapsamında yeni detaylar gelmeye devam ediyor.
“BATAKLIK” KURUTULANA KADAR DEVAM EDECEK!

İçişleri Bakanlığı, uyuşturucu şebekesine yönelik yapılan ‘Bataklık Operasyonu’nun sonuçlarını paylaştı. Bakanlığın verdiği bilgiye göre, 11 kentte 94 şüpheliden iki örgüt lideri dahil 74 kişi gözaltına alındı. 85 ikamet ile 25 işyerinde baskın yapıldı. Operasyonun Gaziantep ayağında ise Cumhuriyet Halk Partili bazı isimlerin yakınlarının da gözaltına alındığı iddia edildi.

ÖNEMLİ İSİMLERİN YAKINLARI GÖZALTINDA

Gaziantep’te eski meclis üyesi İ.A’nın yanı sıra İ.A’nın oğlu ve kardeşinin de gözaltında olduğu öğrenildi. Bunun yanı sıra CHP Şahinbey eski Meclis Üyesi M.B.’nin kardeşinin de operasyon kapsamında gözaltında olduğu öğrenildi. Halen Şahinbey Meclisi’nde CHP’li meclis üyesi olarak görev yapan kişinin eşi O.K’de gözaltına alındı. Cumhuriyet tarifinin en büyük operasyonu olarak lanse edilen Bataklık Operasyonu’nun Gaziantep ayağı ile dikkat çekici gelişmeler yaşanıyor. Operasyonun Gaziantep ayağında önemli isimler gözaltına alınırken, Gaziantep’te FETÖ üyeliği ve uyuşturucu ticareti yapan isimlerin bağlantısı ortaya çıkarılmıştı.

RESMİ AÇIKLAMA BEKLENİLİYOR


Bugün ise gözaltına alınan inşaatçı işadamının yanı sıra eski bir belediye meclis üyesi ile düğün salonları sahibi ve emlak sektörü ile yakından ilgili olan İ.A’nın da gözaltına alındığı iddia edildi. İ.A.’nın gözaltı haberinden sonra önemli gelişmeler yaşandı. İlk önce halen Şahinbey Meclisi’nde CHP’li meclis üyesi olarak görev yapan kişinin eşi O.K’de gözaltına alındığı öğrenildi. Ardından gözaltında olan İ.A’nın oğlunun ve kardeşinin de gözaltında olduğu öğrenildi. Yine CHP Şahinbey eski Meclis Üyesi M.B.’nin kardeşinin de operasyon kapsamında gözaltına alındığı öğrenildi.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
2.07.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin