Belediye neden sözleşme yapmıyor?

Belediye neden sözleşme yapmıyor?

Gaziantep Adliyesi ile Fevzi Çakmak Bulvarı arasında yaya geçişlerinin sağlanması için yapılan 2 adet alt geçitte yaşam neredeyse durdu. Her birinde 28’şer işyerinin bulunduğu alt geçitlerde Büyükşehir Belediyesinin işyerlerinde yeni sözleşme yapmaması nedeniyle dükkanların boş durduğu dile getirildi.

ÇÖP VE GÜVENLİK SORUNU VAR

Gaziantep Adliyesi ile Fevzi Çakmak Bulvarı arasında yaya geçişlerinin sağlanması için yapılan 2 adet alt geçitte yaşam durmak üzere. Alt geçitlerde yer alan işyerlerinin önemli bölümü kapanırken, geçitte temizlik ve güvenlik sorunu yaşanıyor. Gaziantep Adliye Sarayının hizmete girmesiyle birlikte, adliye ile Fevzi Çakmak Bulvarı arasında yer alan köprülü kavşağın altına inşa edilen geçitlerde çok sayıda işyeri bulunuyor. İlk dönemlerde işyerlerini dolduran hak sahipleri zamanla alt geçitlerin temizliği düzenli yapılmadığı için dükkanlarını boşalttılar. Alt geçitte geride kalan birkaç işyeri sahibi ise temizlik ve güvenlik sorununun yaşandığına dikkat çektiler.

ALT GEÇİTLERDE GÖREV YAPACAK GÜVENLİK GÖREVLİSİ İSTENİYOR

Uzun süredir alt geçitlerde daha önce görev yapmalarına rağmen güvenlik görevlilerinin yer almadığına dikkat çeken işyeri sahipleri, “Aylardır alt geçitlerde güvenlik görevlisi bulunmuyor. Temizlik deseniz zaten yok. Bizim bildiğimiz alt geçitlerden Büyükşehir Belediyesi sorumlu. Fakat belediyeyi her aradığımızda bizlere alt geçitlerin kendilerinin sorumluluğunda olmadığını dile getiriyorlar. Adliye kavşağının hemen altında olan geçit nasıl olurda Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğunda olmaz anlamak oldukça güç” diye konuştular.

“ADAM ÖLDÜRSELER KİMSENİN HABERİ OLMAZ”

Alt geçitlerin gündüz saatlerinin dışında akşam saatlerinde oldukça tehlikeli olduğuna dikkat çeken işyeri sahipleri, “Burada akşam saatlerinde adam öldürseler kimsenin haberi olmaz. Yetkililerden yaya alt geçitlerini ya kapatmalarını, açık kalacaksa da güvenlik önlemlerini aldırmalarını istiyoruz. Bir gün şayet burada bir cinayetin işlendiği gazetelerde haber olursa iş işten çoktan geçmiş olacak” şeklinde konuştular

GÜNDEM
Bülent Öner
17.06.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin