“Ben kuyumcularıma güveniyorum”

“Ben kuyumcularıma güveniyorum”

Gaziantep Kuyumcular Odası Başkanı Sedat Özdinç, oda bünyesinde yer alan “Ayar Evi”nde her türlü altının analiz edilebildiğine dikkat çekti. Bugüne kadar “Ayar Evi”ne adli mercilerin dışında başvurunun olmadığını dile getiren Özdinç, “Ben kuyumcu esnafıma güveniyorum. Aynı şekilde Gaziantepli vatandaşlarımızda güveniyorlar. Bu nedenle şu ana kadar altın analizi için bir vatandaşımızın başvurusu olmadı” dedi.

AYAR EVİ’NDE ÜCRET 30 LİRA

Oda bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Ayar Evi’nde altın ayarının tespiti veya sahte olup olmadığının ücreti konusunda bilgi veren Gaziantep Kuyumcular Odası Başkanı Sedat Özdinç, tespit çalışmasının 30 lira karşılığında gerçekleştirildiğini dile getirdi. Buna rağmen bugüne kadar Gaziantep’te bir tek vatandaşın bile satın aldığı altını kendilerine getirerek analiz ettirmediğini anlatan Gaziantep Kuyumcular Odası Başkanı Sedat Özdinç, “Ben buradan sizin aracılığınızla yeniden söylüyorum. Ben esnafıma altın konusunda güveniyorum. Bu güven işte kendisini gösteriyor. Ayar Evi’ne adli organların dışında daha bugüne kadar bir tek vatandaşın analiz için altın getirdiğini görmedik. Bundan sonrada göreceğimizi sanmıyorum” dedi.

“HERKESİN ALIŞ VERİŞ YAPTIĞI BİR KUYUMCUSU OLMALI”

Gaziantep’te altın alış verişi konusunda vatandaşların kendisine özel bir kuyumcusu olması gerektiğinin altını çizen Gaziantep Kuyumcular Odası Başkanı Sedat Özdinç, “Altın alırken tanıdığınız bir kuyumcu olmalı. Bu şekilde altın alış verişinde vatandaşlarımız yatırım yapma yoluna giderler ve geleceği dönük her zaman kazançlı çıkarlar. Altın satışlarında şu an için yüksek veya düşük şeklinde bir açıklama yapmamız beklenmemeli. Piyasalara göre altın satışları da aynı seviyede devam ediyor” şeklinde konuştu.

GÜNDEM
Bülent Öner
8.01.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin