Berberler denetim altında

Berberler denetim altında

Gaziantep Berberler Odası ile GESOB personeli tarafından kent genelinde daha önce gerçekleştirilen denetimlerde çok sayıda ruhsatsız berber tespit edildi. Görevliler işyeri ruhsat ve sicili bulunmayan berber esnafı hakkında tutanak düzenlediler. Diğer yandan koronavirüsle mücadele sürecinde faaliyet gösteren tüm berberlerde hijyen denetimleri aralıksız şekilde sürdürülüyor.

Gaziantep Berberler Odası Başkanı Hacı Darıcı, işyeri çalışma ruhsatı ile sicili bulunmayan esnafın denetimlerinin aralıksız şekilde sürdürüldüğünü dile getirerek bu işyerlerinin kayıt altına alındığını açıkladı. Ruhsat ve sicili olmadan işyeri çalıştıran esnafın oto kontrol altına alınması için denetimlerin aralıksız bir şekilde sürdürüleceğine dikkat çeken Darıcı, “Gaziantep ilimizde esnafımızın daha düzgün ve sağlıklı şartlarda çalışmalarını sağlamak amacıyla sürdürdüğümüz denetimler neticesinde; kent genelinde ruhsat ve sicili olmayan onlarca berber esnafı tespit edildi. Tespit edilen bu esnaf temsilcileri hakkında odamız ile GESOB yetkilileri ortak tutanak düzenlediler. Bu çalışmalarımızda bize destek veren GESOB yetkililerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Gaziantep genelinde çok sayıda Suriyeli kaçak çalışan iş yerlerinin olduğunu ve vergilerini vermeyen bu iş yerlerinin ülke için bir kayıp olduğunu vurgulayan Gaziantep Berberler Odası Başkanı Hacı Darıcı, “Ne yazık ki şehrimizde çok sayıda korsan ve Suriyeli berber var. Vergilerini de vermiyorlar. Odamıza kayıtlı değiller. Sorunun çözülmesi için oda olarak elimizden geleni yapıyoruz. Bu konuda belediyelerimizden ve siyasi kanattan da yardımlar bekliyoruz” dedi. Gaziantep’in özellikle kenar semtlerinde Suriyeli berberlerin iş yerlerini otel gibi kullandıkların ve kiraya verdiklerini söyleyen Darıcı, “Çoğu Suriyeli berber iş yerlerini gündüz berber akşam otel olarak kullanıyor. Dükkanları hijyenik değil. Bir yanda perde ile kapatılmış ranzalarda uyuyan vatandaşlar bir yanda traş olmak için bekleyen müşteriler var. Bu çirkin görünüme biran önce son verilmeli” şeklinde konuştu.

 

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
13.01.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin