Berberlerde eğitimler sürüyor

Berberlerde eğitimler sürüyor

Gaziantep Berberler Odası Başkanı Hacı Darıcı mesleki eğitimlerin aralıksız bir şekilde sürdürüldüğünü dile getirdi. Gaziantep’te esnaflık kültürünün giderek yok olmaya başladığını söyleyerek belediyelerden meslek guruplarının beklentilerini sıralayan Başkan Darıcı, “Berber esnafının en büyük beklentisi belediyelerdendir. Her esnaf kendi mesleğini yapmalı” dedi.

SURİYELİ BERBERLERİN DENETİM ALTINA ALINMASI ŞART

Suriyeli berber esnafları yönünden Gaziantep’te ciddi sorunlar olduğunun altını çizerek Suriyeli berber esnaflarının denetim altına alınmasının zorunluluğundan bahseden Başkan Darıcı, “Suriyeli berberler konusunda çok ciddi sıkıntılarımız var. Suriyeli esnafların gecesi yok gündüzü yok. Tarifesi yok fiyatı yok. Hijyeni yok kuralı yok. Suriyeli berberlerin sektörümüzde hızla çoğalmasından sonra Gaziantep’te berberlerde yüzde 20 hijyen kaybı oldu. Gece geç saatlere kadar dükkân çalıştırıp sonra da aynı dükkan içinde otel gibi konaklıyorlar. Suriyeli berberlerin açmış olduğu berberlerin kesinlikle denetim altına alınması gerekiyor. Yıllardır Suriyeli esnafları berber esnaflarını bir bir gezip uyarılarda bulundum. Ben 2 bin esnafımın adına bu takipleri yaptım. Esnafım bizden görev bekliyor bizler de üst kurumlardan görev bekliyoruz” dedi.

HABER//AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
7.11.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin