Berberlerin bayram mesaisi başladı

Berberlerin bayram mesaisi başladı

Kurban Bayramı öncesi birçok meslekte olduğu gibi berberler ve kuaförlerde de bayram yoğunluğu yaşanıyor. Gaziantepli vatandaşlar da bayram tıraşı olmak için berberlere akın ederken yoğun nedeniyle berberler de mesai saatlerini uzattı. Müşterilerini memnun edebilmek için gece geç saatlere kadar hizmet veren berberler, yaşanan yoğunluktan dolayı memnun olduklarını söyledi.

ARİFE GÜNÜ SABAHA KADAR MESAİ

Gaziantep Berberler Odası Başkanı Hacı Darıcı, Gazianteplilerin bayram tıraşı konusunda son güne kalmamasını isterken çocukların tıraşlarının daha erken yapılmasını istedi. Gaziantep halkının rahatlıkla berbere gidebileceğini ifade eden Darıcı, “Gaziantep halkına iyi hizmet vermek için son 10 günü serbest ettik. Gaziantep halkı gittiği berberin Ustalık ve Kalfalık Belgesi’nin olup olmadığına dikkat etsin. Her berbere gitmesinler. Adamın hiçbir belgesi yok, eğitim almamış, en kalitesiz eşyayı kullanıyor ve 5 liraya traş ediyor. Niye adamların hiç bir şeyi yok, kullandığı malzemede kolonyada kalitesiz. Gaziantep Berberler odasının amblemi varsa rahatlıkla gidip traş olabilirler” şeklinde konuştu.

“İŞİNE GÜCÜNE SAHİP OLAN ESNAFIN İŞİ İYİ”

İşine gücüne sahip olan esnafın işinin iyi olduğunu söyleyen Darıcı, “Bol ve bereketli bir işyeri için erkenden gelip işyerini açan ustanın işi iyi, ama geç açan esnafın işi kırık. Suriye berberlerin birazı kapandı, ama devam edende var. Onlar hakkında belediye ve Esnaf Odalar Birliğiyle birlikte gerekli işlemleri yapıyoruz. Onlar da vatandaşımız oldu. Kimse demesin ki başkan bunları niye kapatmıyor, çünkü başkanın da yetkisi bir yere kadar. Şu anda odamızı kayıtlı 9-10 Suriyeli var. Esnaf Odalar Birliğine gitmiş, Maliyesini yaptırmış, oradan sicil ve oda kaydı yaptırarak Gaziantep Berberler Odası’na gelmiş. Biz de onlara hizmet etmek zorundayız. Çünkü benden bir üst kurum kayıt etmiş, benim itiraz etme şansım yok” ifadesini kullandı.

GÜNDEM
Bülent Öner
2.08.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin