Bey Mahallesini bu görüntüden kurtarın

Bey Mahallesini bu görüntüden kurtarın

Kentin önemli turistik alanlarında olan Bey Mahallesi’nde çöp sorunu bitmiyor. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler tarafından temizlenen sokaklarda her gün çöplerin çöp kutularına değil, rast gele alanlara bırakılması nedeniyle çöp sorunu yaşanıyor.

Beye Mahallesi, Gaziantep’in en eski mahallelerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Kentin önemli alanlarından olan mahalle, bünyesinden bulunan Oyuncak Müzesi, Atatürk Anı Müzesi, Etnografya Müzesi gibi alanları ile göz dolduruyor. Tarihi Eyüpoğlu Camisinin de bulunduğu mahalle turistlerin yoğun ilgisini çekerken, mahallede yaşanan çöp sorunu bir türlü çözülemiyor.
Büyükşehir Belediyesi tarafından mahalleye yerleştirilen çöp kutularına rağmen mahalle sakinleri, çöplerini rast gele alanlara atıyorlar. Çok sayıda kafenin de bulunduğu mahallede, çöp sorunu giderek artıyor. Kötü kokuların yükseldiği ve atıkların neden olduğu sorunlar nedeniyle sorun yaşadıklarını bildiren mahalle sakinleri, çözüm beklediklerini ifade ettiler.
Büyükşehir ve Şahinbey Belediyesi’ne bağlı atık toplama ekipleri tarafından her gün düzenli olarak temizlenen mahallede, çöp sorunu bir türlü çözümlenemiyor.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
8.09.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin