Beykent'te baz istasyonu geliyor

Beykent'te baz istasyonu geliyor

Beykent Mahallesi'nde yer alan Basın Sitesi'ndeki baz istasyonu sorunu Şehitkamil Belediyesi Kasım Ayı 1. Birleşim gündemine taşındı. CHP'li meclis üyesi Hurşit Yıldırım'ın gündeme getirdiği sorun hakkında açıklama yapan Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Murat Özgüler, "Turkcell'in bölge müdürü yaklaşık 6 ay içerisinde orada baz istasyonu kurulacağı konusunda müjdeyi verdi" dedi. Meclise Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Hayri Özkeçeci başkanlık etti.

HURŞİT YILDIRIM'DAN SAĞLIK OCAĞI İÇİN YER ÖNERİSİ

Şehitkamil Belediyesi 2018 yılı Kasım Ayı 1. Birleşim gündemi gerçekleştirildi. 4 maddenin görüşüldüğü meclis toplantısında Basın Sitesi'nin sorunları da gündeme getirildi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) meclis üyesi Hurşit Yıldırım'ın gündeme getirdiği Basın Sitesi'ndeki baz istasyonu sorunuyla ilgili şunları söyledi; "Türkiye'nin ve Gaziantep'in gözü-kulağı basındır.  Beykent bölgesinde Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti (GGC) ve TOKİ işbirliğiyle basın sitesi yapıldı. Ama akşam saat 18:00'dan sonra gazetecilere ulaşmak mümkün değil. Gazeteciler bölgede baz istasyonu sorunu olduğunu söylüyor. Buna bir çözüm bulunursa sevinirim. Ayrıca Gaziler Mahallesi 20 bin nüfusa ulaştı. Ancak bir sağlık ocağı bile yok. Bir Aile Sağlığı Merkezi olmalı. Bir de önerim olacak. Orada TOKİ tarafından yaptırılan tribleks evler var. Biri kiralanıp Aile Sağlığı Merkezi yapılabilir."

ALTI AY İÇİNDE
BAZ İSTASYONU GELECEK

Hurşit Yıldırım'ın dile getirdiği sorunlar ve önerileri üzerine Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Murat Özgüler şu açıklamayı yaptı; "Yaklaşık bir ya önce Büyükşehir Belediyesi ile toplantı yaptık. Sadece basın sitesi değil orada yaşayan vatandaşların hepsinin sorunu gündeme geldi. Özellikle baz istasyonu konusunda Turkcell'in bölge müdürü gelmişti. Yaklaşık 6 ay içerisinde orada baz istasyonu kurulacağı konusunda müjdeyi verdi. Park sorunu vardı. Biz de belediye olarak yaklaşık 20 dönümlük alanda yeni bir park çalışmamız var. O bölgedeki sorunlar peyderpey çözülüyor. Sağlık ocağı konusu da takip ediliyor. En kısa sürede çözüme kavuşturulacak."

HABER//NARİN DEMİRCİ

GÜNDEM
Haber Merkezi
1.11.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin