Bildiklerini okuyorlar!

Bildiklerini okuyorlar!

Gün içerisinde her zaman yoğunluğun olduğu Gaziler Caddesi’nde, güvenlik önlemleri en üst noktaya çekildi. Gaziler Caddesi’nde motosiklet ve bisiklet girişleri yasaklandı. Ancak yasağı dinlemeyen bilinçsiz sürücüler, ne kural ne de yasak tanıyor, bildiğini okuyor.

MOTOİSKLET VE BİSİKLETLERE EL KONULACAK

Çok sayıda alışveriş merkezi, kuyumcu ve iş yerinin bulunduğu çarşıyı, motosiklet ve bisiklet girişleri yasak. Gaziantep’in en canlı noktası Gazilere, bundan böyle motosiklet ve bisiklet alınmayacaktı. Aksi takdirde para cezası kesilecek, kurallara uymayanlar 220 lira para cezasına çarptırılacak. Ayrıca motosiklet ve bisiklete al konulacak.

KİM DENETLEYECEK?

Çarşıda bulunan meydan saatine yerleştirilen tabelayla, alınan karar vatandaşlarla paylaşıldı. Ancak motosikletli sürücülerin, çarşı içerisinde gezmesi dikkatlerden kaçmadı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı yaya ekiplerinin sıkı denetimlerine rağmen önlenemez durumda olan motosikletlerle nasıl mücadele edileceği konusunda ise net bir tavır alınamadı.

CADDE ESNAFIDA YAŞANAN BU DURUMDAN RAHATSIZ

Çarşı esnafı ise, motosiklet ve bisiklet sürücülerinin çarşının dokusunu bozduğunu belirterek, “Türk milleti olarak alınan kararlara ve getirilen kurallara pek uymayız, bu çok doğru değil. İnsanların yoğun olduğu alışveriş yaptığı yerlerde motosiklet ve bisikletlilerin ne işi var? Alışveriş için gaziler çarşısına gelen aileler, yanlarından geçen bir motosikletliden ve bisikletlilerden korkuyor, çekiniyor. Tabela asmakla bu işlerin önü kesilmez, toplumsal bilinç ve denetim şart.” dediler.

HABER//AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
1.11.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin