Binevler Mahallesi'nde sorunlar bitmiyor

Binevler Mahallesi'nde sorunlar bitmiyor

Binevler Mahallesi Muhtarı Ali Köse, mahallenin değişik alanlarda sorun yaşamaya devam ettiğini dile getirdi. Mahallesinde muhtarlığın dışında sosyal aktivitelerde de oldukça önemli işler yaptıklarını anlatan Mahalle Muhtarı Ali Köse, mahalle sakinlerine her sabah düzenli olarak spor yaptırarak onları sağlıklı yaşama teşvik ettiğini söyledi.

“MENFEZLERİN KOKUSUNDA BIKTIK USANDIK”

Binevler Mahallesi, yıllardır menfezlerden gelen koku ile yaşamaya devam ediyor. Yaklaşık on yıldır çare bulunamayan koku havaların ısınması ile mahalle sakinlerini iyiden iyiye bezdirdi. 2011 yılında elektrik hatlarının yeraltına alınma kararında pilot ile olarak seçilmesine rağmen halen herhangi bir çalışma yapılmayan Binevler Mahallesi, TEİAŞ’tan kaynaklı birçok sorunla mücadele ediyor. Aydınlatmanın sıkıntılı olduğu mahallede geceleri karanlığı fırsat bilen tinerciler mahalle sakinlerini tedirgin ediyor. Binevler Mahallesi’nin eğitim gönüllüsü Muhtar Ali Köse, mahalleye yeni yaptırılan bir okul için önayak olmasının yanında mahallenin acilen bir okula daha ihtiyaç duyduğunu belirtti.

“EN BÜYÜK GURURUM BAHATTİN KAYALI İLKOKULU”

Mahallelerinde eski ve depreme dayanıksız bir okul olan Bahattin Kayalı İlkokulu’nun tüm zor şartlara rağmen yıktırılarak yeniden tam donanımlı bir okul yaptırılmaya önayak olmanın gururunu yaşadığını anlatan Muhtar Köse, “ Binevler Mahallesi’nin şahsım adına en önemli sorunlarından bir tanesi okul eksikliğidir. Mahallemizde Bahattin Kayalı İlkokulu çok eski ve her an yıkılma tehlikesi olan bir okuldu. Eski valimiz Erdal Ata döneminde çok mücadele verdim ve okulumuzu yaptırdım. Eski okulun yıkılarak yerine son donanımlı büyük bir okul yapılması benim için en büyük gurur oldu. Mahallemizin bir tane lisesi bir tane de ilkokulu var. Binevlerin acil olarak bir okula daha ihtiyacı var” ifadelerinde bulundu.

ÖZEL HABER
Zeynep Keskin
27.07.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin