MİLLETİMİZ DESTAN YAZDI

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle yurt genelinde çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek
MİLLETİMİZ DESTAN YAZDI

15 Temmuz 2016’da hain terör örgütü FETÖ tarafından Türk Silahlı Kuvvetlerinin bir bölümünün darbe girişimine kalkıştırması karşısında ülke genelinde milyonlar tankların önüne set olmuş ve canlarını gözlerini kırpmadan feda etmişlerdi. Hain kalkışmanın yıldönümünde yurt genelinde olduğu gibi Gaziantep’te de çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, “O gece sokaklarımızdan 15 Temmuz Demokrasi Meydanına sel olup akan Gazi Şehrin Kahraman Evlatları, ecdadının düşman işgaline karşı koyduğu hürriyet aşkı ve mücadele ruhunun asla sönmeyeceğini bütün dünyaya göstermişlerdir” diye konuştu.

“DEVLETİMİZE VE MİLLETİMİZE KARŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ”

15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde yazılı bir açıklama yapan Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, darbe girişimine karşı milletin ortaya koyduğu tavrın oldukça önemli olduğuna dikkat çekti. “Bundan iki yıl önce Devletimize ve milletimize karşı başlatılan menfur darbe girişimi, aziz milletimizin destansı direnişiyle etkisiz hale getirilmiştir. Kendisine emanet edilen uçağı, tankı, topu, silah ve cephaneyi sinesinden çıktığı milletine yönelten hainlerin karşısına sarsılmaz iradeyle dikilen milletimiz, istiklaline uzanan hain elleri kırarak istikbaline sahip çıkmıştır. Şanlı direnişimizin ikinci yıldönümünde, hain darbe girişiminin faili ihanet çetesini bir kez daha lanetliyor, bu zilletin acısını dünyada ve ahirette çekmelerini diliyoruz” şeklinde konuşan Yerlikaya sözlerini şu şekilde sürdürdü;

“O gece sokaklarımızdan 15 Temmuz Demokrasi Meydanına sel olup akan Gazi Şehrin Kahraman Evlatları, ecdadının düşman işgaline karşı koyduğu hürriyet aşkı ve mücadele ruhunun asla sönmeyeceğini bütün dünyaya göstermişlerdir. Ne mutlu yurdun dört bir köşesinde bu ruhu sergileyenlere, ne mutlu Gaziantepliyim diyenlere. Sarsılmaz inanç, azim ve kararlılıkla 15 Temmuz gecesi gösterdikleri kahramanlıkla adlarını tarihe yazdıran şehitlerimizi rahmetle, canlarını ortaya koyan şanlı gazilerimizi minnetle anıyoruz.”

GÜNDEM
Bülent Öner
13.07.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin