Bisiklet yollarının sayısı artsın

Güneydoğu’nun en çok göç alan ili Gaziantep’te artan nüfusla beraber ulaşım noktasında yaşanan sıkıntıları en aza indirmek için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi
Bisiklet yollarının sayısı artsın

Güneydoğu’nun en çok göç alan ili Gaziantep’te artan nüfusla beraber ulaşım noktasında yaşanan sıkıntıları en aza indirmek için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda kent merkezinde bisiklet yolları yapmaya başladı. Mevcut bisiklet yollarının kent genelinde yaygınlaştırılması isteniyor.

KAMİL OCAK STADI CADDESİNDE BİSİKLET YOLU VAR

Gaziantep Ulaşım Ana Planı (GUAP) kapsamında bisiklet yol yapımı çalışmalarının da devam ettiği projede, Hastaneler Bölgesi civarı, Lojmanlar Caddesi, Kasap Ahmet Sokak, İstasyon Caddesi, Korutürk Caddesi, Eski Dülük Caddesi, Tekel Caddesi, Oto İşletme Sokak, 52009 Nolu Cadde, Kamil Ocak Caddesi, Nail Bilen Caddesi, Mithat Enç Caddesi, Ömer Asım Aksoy Caddesi, Kemal Köker Caddesi, Atatürk Bulvarı, Ordu Caddesi olmak üzere toplamda 16,3 kilometre bisiklet yolu yapılması planlanıyor. Planlama çerçevesinde şu ana kadar sadece Kamil Ocak Caddesinde bisiklet yolu yapıldı. Gaziantepliler bisiklet yolların planlama çerçevesinde kısa sürede yapılmasını istediler. Öte yandan Yeşilvadi Parkı’na da yaklaşık 18,7 kilometre bisiklet yolu yapılıyor. Ayrıca, Akkent-Karataş arasına da yaklaşık 14,5 kilometre bisiklet yolu yapılması planlanıyor. Genel olarak şehir içerisine yaklaşık olarak 54 kilometre bisiklet yolu yapılması planlanan proje kapsamında, ayrıca bisiklet parklarının olacağı aktarma merkezleri ve istasyonlar kurulacak.

ÖZEL HABER
Fatih Çeliktürk
11.05.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin