Bisiklet yoluna esnaf tepkisi

Bisiklet yoluna esnaf tepkisi

Değirmiçem Mahallesi Mithat Enç Caddesi esnafı, trafik akışının tek yönlü olarak düzenlenmesi kararına karşı tepki gösterdi. Cadde esnafı kendi arasında topladıkları imzaları Büyükşehir Belediyesine teslim etti. Esnaf temsilcileri trafik akışının eski gibi çift yönlü hale getirilmesini istiyor.

Değirmiçem Mahallesi Mithat Enç Caddesi esnafı, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire başkanlığına dilekçe vererek tek yön uygulamasından vazgeçilmesini istedi. Esnaf dilekçelerinde, “Bisiklet yolundan 6 ayda 2 bisiklet geçmiyor, bisiklet yolu iptal edilip bulvara katılmalı ve gidiş geliş olarak trafiğe açılmalı. Cadde şu anda 4 şeritlidir ve trafik rahat işlemektedir. Caddede bir şerit araç parkları nedeniyle işlevsiz kalmaktadır. Otopark sorunu çözülerek bu şeritlere işlerlik kazandırılmalıdır. Cadde kenarındaki kaldırım payları oldukça fazladır.  Kaldırımlar yeni şerit veya otopark cepleri için düzenlenmelidir” şeklinde görüş belirttiler.

BELEDİYE YÖNETİMİNE, “BU KARARDAN VAZGEÇİN” ÇAĞRISI

Caddenin güzergahının Kamil Ocak Caddesinden başlayarak çevre yoluna kadar kesintisiz devam ettiğini dile getiren esnaflar, “Tek yöne çevrilmesi halinde parelelindeki yol ve bulvarlar yeni yükü taşıyabilecek durumda değildir.  Caddemiz trafiğinin tek yöne çevrilmesi durumunda müşteri sayımızın daha da düşeceği dolayısıyla ekonomik yönden çok daha zor duruma düşeceğimiz hatta işyerlerimizi kapatma noktasına geleceğimiz aşikârdır. Caddemiz trafik akışının tek yönlü olarak düzenlenmesi yerine yolun genişletilmesi ve kaldırım payları ile park sorununun çözülmesini ve bu karardan vazgeçilmesini talep eder aksi durumda yasal yollara başvuracağımızı bildiririz” şeklinde konuştular.

GÜNDEM
Bülent Öner
5.08.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin