“BİZ SEÇİME HAZIRIZ

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep il, ilçe başkanları Hakimiyet Gazetesini ziyaret etti.
“BİZ SEÇİME HAZIRIZ

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep İl Başkanı Dr. Lütfi Demir, erken seçim istemediklerini bir kez daha dile getirdi. Buna rağmen alınacak bir erken seçim karşısında tüm partili örgütlerin hazır olduğunu anlatan Demir, ilk genel seçimde iktidara talip olduklarını anlattı. CHP’li heyetin Hakimiyet Gazetesini ziyaretinde konuşan Demir, kongre sürecinin devam ettiğini dile getirdi. 

“KONGRE SÜRECİ TÜM HEYECANIYLA DEVAM EDİYOR”

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep İl Başkanı Dr. Lütfi Demir, Şahinbey İlçe Başkanı Zeki Gürsel, Şehitkamil İlçe Başkanı Coşkun Atalamış ve partili yöneticiler Hakimiyet Gazetesini ziyaret ettiler. Devam eden kongre sürecinde delege tespitlerinin mahalle ve köylerde kayıtlı üyelerin katılımıyla belirleneceğine dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep İl Başkanı Dr. Lütfi Demir, Hakimiyet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Sabiha Kocaman’a bilgi verdi. Kongrelerle birlikte Cumhuriyet Halk Partisi’nin Gaziantep’te daha da güçleneceğine dikkat çeken Demir, “Kongre süreci ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de büyük coşku içerisinde başladı. Delege tespitlerinin ardından önce ilçe kongrelerimizi ardından ise il başkanlığı kongremizi tamamlayacağız. Bu süreçte kent genelinde tüm partililerimizin ortak fikirleri doğrultusunda hareket edeceğimizi buradan beyan etmek isteriz” diye konuştu.

“İSTANBUL’U ALAN TÜRKİYE’Yİ ALIR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “İstanbul’u alan Türkiye’yi alır” sözünü hatırlatan Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep İl Başkanı Dr. Lütfi Demir açıklamasını şu şekilde sürdürdü;

“31 Mart yerel seçimlerinde önemli bir başarıya imza attık. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi ‘İstanbul’u alan Türkiye’yi alır” evet biz İstanbul Büyükşehir Belediyesini kazanarak aslında Türkiye genelinde seçimi kazanmış olduk. Sadece İstanbul değil çok sayıda büyükşehir belediyesi başkanlığında önemli bir başarıya imza attık. Cumhuriyet Halk Partisi parti programlarıyla birlikte her geçen gün biraz daha büyüyor ve vatandaşlarımızın gönlünü kazanıyor.”

“TÜM MAHALLE VE KÖY TEMSİLCİLERİNİ GÖREVDEN ALDIM”

Bir süre önce Cumhuriyet Halk Partisi Şahinbey İlçe Başkanlığı görevine getirilen Zeki Gürsel, göreve geldikten hemen sonra partinin tüm mahalle ve köy temsilcilerini görevden aldığını belirterek, “Partimizin daha dinamik bir şekilde çalışma yürütebilmesi için mahalle ve köy temsilcilerini görevden aldım. Mahalle ve köylerimize daha dinamik ve iyi çalışmalara imza atacak isimlerin atamasını kısa zamanda yapacağız. Genç ve yeni bir yönetim kurulundan oluştuk. Başarılı çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum. Şahinbey ilçemizin sorunlarını biliyoruz, çözüm yollarını da biliyoruz. Güzel ilçemize önemli çalışmalara imza atarak seçimlere hazırlık yapacağız” şeklinde konuştu.

“YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİ ÖZENLE SEÇECEĞİZ”

Ziyaret katılan bir diğer isim CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Coşkun Atalamış ise ilçe kongresi öncesinde aday listesine girmek isteyen üyelerden öz geçmiş isteyeceğini kaydetti. Şehitkamil ilçesinde başarılı bir ilçe yönetimi oluşturabilmek için elinden geleni yapacağını anlatan Atalamış şu ifadelere yer verdi;

“Cumhuriyet Halk Partisi Şehitkamil ilçe kongresi öncesi aday listemi özenle belirleyeceğim. Aday yönetim kurulu listesine girmek isteyen arkadaşlarımdan öz geçmiş isteyerek en istikrarlı isimleri belirleyeceğim. Cumhuriyet Halk Partisini Gaziantep başta olmak üzere Şehitkamil ilçesinde önemli başarılara imza atması yönünde iyi çalışmalara imza atacağım.”

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
16.10.2019

Yorumlar

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin