BİZE NE OLUYOR?

Gaziantep’te aynı gün içerisinde 2 ayrı cinayette bir üniversiteli genç ile genç bir kadın öldürüldü
BİZE NE OLUYOR?

Gaziantep’te çalıştığı barın çıkışında uğradığı saldırı sonucu dayakla hunharca bir üniversiteli genç öldürüldü. Araban’da ise genç bir kadın 7 yerinden bıçaklanarak öldürüldü. Okul harçlığını çıkartma amacıyla bir barda çalışan İsmail Değirmenci’nin çalıştığı işyerinin önünde saldırıya uğrayarak öldürülmesi karşısında Genç’in arkadaşları yasa büründü. Diğer yandan kadın cinayetine kurban giden Sevda Betül Altıntaş ise gözyaşları arasında toprağa verildi.

AİLESİNE YÜK OLMAK İSTEMİYORDU

Gaziantep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisi 25 yaşındaki İsmail Değirmenci, Mücahitler Mahallesi’nde yer alan bir barda müzisyen olarak çalışıyordu. Her zaman olduğu gibi geçtiğimiz günlerde işe giden Değirmenci, iş bitiminde bardan çıkarken bir gurubun saldırısına uğradı. Üniversite öğrenci aldığı darbelere dayanamayarak olduğu yerde can verdi. Konservatuvar Bölümü son sınıf öğrenci İsmail Değirmenci, okul harçlığını çıkarmak için sahneye çıktığı barda, kimlikleri açıklanmayan kişilerle tartıştı. Bardan çıkarılan 3 kişi, kapı önünde Değirmenci’yi beklemeye başladı. Kişiler bir süre sonra dışarı çıkan İsmail Değirmenci'ye saldırıp, döverek kaçtı. Gelen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde, Değirmenci'nin öldüğü belirlendi.

OLAYA KADIN CİNAYETİ OLARAK BAKILIYOR

Araban ilçesinde sürücü kursunda çalışan bir kadın, tartıştığı kişi tarafından 7 kez bıçaklanarak öldürüldü. Yeni Altıntaş Mahallesi Akbudak Caddesi'ndeki bir sürücü kursunda çalışan Sevda Betül Altıntaş (23), kursta görüştüğü Hasan Ç. arasında tartışma yaşandı. Tartışmanın büyümesi üzerine Hasan Ç., Sevda Betül Altıntaş’ı 7 bıçak darbesi ile ağır yaraladı. Daha sonra olay yerinden hızla uzaklaşan Hasan Ç. her yerde aranıyor. İşyerinde ağır yaralı olarak Araban Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Sevda Betül Altıntaş yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Çevresinde yaşam dolu olarak görülen Altıntaş’ın ölüm haberiyle ailesi ve sevenleri yasa büründü. Diğer yandan ise Hasan Ç’nin polis tarafından her yerde arandığı dile getirildi.


GÜNDEM
Bülent Öner
8.04.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin