“Bizim yoksullara sıra gelmiyor”

Suriyeli göçmenlerin önemli oranda yerleştiği Hoşgör Mahallesi’nde yoksul...
“Bizim yoksullara sıra gelmiyor”

Suriyeli göçmenlerin önemli oranda yerleştiği Hoşgör Mahallesi’nde yoksul Türk ailelerinin unutulduğunu dile getiren Mahalle Muhtarı Salman Ciro, “Mahallemize yerleşen Suriyeli göçmen ailelerden Türk ailelere yardım sırası gelmiyor” dedi.

Hoşgör Mahallesi’nde yoksul aile sayısının oldukça fazla olduğuna dikkat çeken mahalle muhtarı Salman Ciro, yapılan sosyal yardımlarda ekonomik durumu iyi olmayan Türk ailelerin geri plana atıldığını dile getirdi. Yapılan sosyal yardımların eşit şekilde olmasını isteyen Hoşgör Mahallesi Muhtarı Salman Ciro, yetkililerden bu konuda yardım istedi.

Ciro açıklamasını şu şekilde sürdürdü;

“Mahallemizde yaşayan yoksul aile sayısı oldukça fazla. Bu ailelerimizin sosyal yardımlardan faydalanmaları için yoğun çaba içerisindeyiz. Bu çabamıza rağmen yapılan yardımlarda Suriyeli göçmen ailelere öncelik tanınmasını haksızlık olarak görüyoruz. Suriye’den savaştan kaçarak bize sığınan bu insanlara saygı duyuyoruz ama kendi insanımızı da düşünmek zorundayız.”

ÖZEL HABER
Fatih Çeliktürk
17.03.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin