Bu asansörler neden çalışmıyor?

Bu asansörler neden çalışmıyor?

Vatandaşların güvenli bir şekilde yolun karşısına geçmesi için yaptırılan bazı üst geçitlerinin altındaki engelli ve yaşlı asansörlerinin çalışmaması tepkilere yol açıyor.

ASANSÖRLERİN BAKIMI YAPILMIYOR MU?

Şehrin çeşitli bölgelerindeki üst geçitlerin altında bulunan, özürlü ve hastalar için yaptırılan asansörlerin kullanım dışı olması tepki topluyor. Özellikle şehrin en işlek olduğu Hürriyet Caddesi üzerinde bulunan engelli ve hasta asansörlerinin kullanıma kapalı olması yürümekte güçlük çeken yaşlıları canından bezdirdi. Yolun karşısına geçmek için tek tek basamak çıkacak güçte olmayan yaşlılar, asansörlerin kullanım dışı olmasından dolayı üst geçidin demir korkuluklarından yardım alıyorlar. Nefes nefese merdivenlerden inip-çıkmaya çalışan yaşlı ve hastalar, üst geçidi kullanmanın çileye dönüştüğünü söylediler.

“ASANSÖRLERİN ÇALIŞMASINI İSTİYORUZ”

Yetkililerin kullanıma kapatılan bu asansörleri faaliyete geçirmesini isteyen vatandaşlar, “Bu üst geçit özellikle hastane kavşağında bulunuyor. Burayı kullananlarda genellikle yaşlı ve hastalar oluyor. Özürlü ve hastalar için yaptırılan asansör ne hikmetse kullanılamıyor. Hasta ve yaşlıların rahatlıkla üst geçidi kullanmaları için en kısa zamanda bu asansörlerin faaliyete geçirilmesi lazım. Aksi takdirde hasta ve yaşlılar büyük zorluklar yaşamaya devam edecek” dediler.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
16.07.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin