“BU BÜTÇE TUTMAZ”

Şahinbey Belediyesinin 905 milyonluk aşureli bütçe görüşmesi karara bağlandı
“BU BÜTÇE TUTMAZ”

Şahinbey İlçe Belediyesinin Ekim Olağan Meclis Toplantısının 3. Birleşimi Belediye Başkan Vekili Cuma Güzel Başkanlığında toplandı. Bütçe görüşmelerinin ön planda olduğu toplantıda nüfusları düşük olan yaklaşık 25 mahalle birleşerek 9 mahalleye düştü.

Şahinbey İlçe Belediyesinin bütçe görüşmeleri ekim ayının 3. Birleşiminde karara bağlandı. Toplantıda Bütçe Kararnamesi ve diğer maddeler 31 kabul oyla oy çokluğu ile kabul edildi. Ayrıca şehrimizdeki bazı mahallelerin birleşmesi ile bazı mahallelerin sınırlarının genişletilmesinin yanı sıra imar tadilatları görüşülerek karara bağlandı.

PARADA BİRLEŞTİLER

CHP’li üyelerin bütçe görüşmelerinin tümünde ret oyu kullanırken sadece oturum huzur hakkı ücretleri ile başkan vekili ve başkan maaşına kabul oyu kullanmaları dikkat çekti.

“BU BÜTÇE GEÇMEZ”

Şahinbey İlçe Belediyesinin 2019 yılı tasarladığı 905 milyonluk bütçenin görüşülmesinden önce CHP meclis üyesi Yılmaz Kireç söz alarak görüş ve eleştirilerde bulundu. İmar plan tadilatlarını da eleştiren  Yılmaz Kireç şöyle dedi: “Büyük bir bölümü inşaata dayalı olan 2019 yılı bütçesindeki gelir ve gider dengesinin tutacağını zannetmiyorum. İnşaata dayalı bu bütçe tutmaz. Ayrıca çoğunluğu aynı yerlerde imar planlarına sürekli tadilat teklifi geliyor. Bu planlar titiz davranılarak yapılmalı. Neden ikide bir aynı yerlerde tadilat teklifi ile karşılaşıyoruz” dedi.

Başkan Vekili Cuma Güzel ise yanıt olarak, “imar planları ilk önce size tanıtıldı. Başkanımız sivil toplum örgütleri ve meclis üyeleri ile birlikte Divan Otelde toplantı düzenleyip sizleri bilgilendirmişti” dedi.

TARİFELER SONRAKİ OTURUMDA

Toplantıda 2019 yılında yapılacak hizmetler karşılığında alınacak ücret tarife cetvellerinin karara bağlanmamış olması dikkat çekti.
Tarife ücretlerinin görüşülmesi için komisyonu süre verildi.

Böylelikle ilginç bir şekilde, belediye tarife ücretlerini belirlemeden bütçeyi karara bağlamış oldu.

BAZI MAHALLELER BİRLEŞTİ, BAZI MAHALLELERİN SINIRLARI GENİŞLEDİ

Şahinbey Belediye Meclisinin gündeminin bir diğer konusu ise mahalle birleşmeleri ve bazı mahallelerin sınırlarının genişletilmesi teklifi idi. Komisyon kararı oy çokluğu ile kabul edilerek mahallelerin yeni sınırları belli oldu.

BİRLEŞEN MAHALLELER

1-Düğmeci ve Karagöz mahallesi birleşerek Karagöz mahallesi,
2-Karatarla ve Çukur mahallesi birleşerek Karatarla mahallesi,
3-Alaybey ve İsmetpaşa mahallesi birleşerek Alaybey mahallesi,
4-Kurtuluş, Oğuzlar ve Saçaklı mahallesi birleşerek Saçaklı mahallesi,
5-Gündoğdu, Aydınbaba, Daracık ve İsmetpaşa mahallesi birleşerek Aydınbaba,
6-Kılınçoğlu, Delbes, Daracık ve Ulucanlar mahallesi birleşerek Kılınçoğlu mahallesi,
7-Kepenek, Ulucanlar ve Suyabatmaz mahallesi birleşerek Kepenek mahallesi,
8-Şahinbey, Suyabatmaz ve Kozluca mahalleleri birleşerek Suyabatmaz mahallesi,
9-Düztepe, Hoşgör, Kolejtepe ve Süleymanşah mahalleleri birleşerek Hoşgör,
10-Akyol ve Tepebaşı mahalleleri birleşerek Akyol mahallesi adını aldı.

HABER//AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
9.10.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin