BU DA OLDU!

Gaziantep’te Parkomat uygulaması resmi kurum önlerine kadar geldi
BU DA OLDU!

İlk etapta sadece ana arter ve işlek caddelerdeki trafik yoğunluğu ve park ihtiyacına çare olarak düşünülen parkomatlar, ara sokaklara kadar girmesinin yanı sıra şimdi de resmi kurumların önlerini de parselleyince kurum çalışanlarının tepkisine neden oldu.

YALNIZ ARA SOKAKLAR DEĞİL, RESMİ KURUM ÖNLERİNE DE GİRDİLER

Belediye veya valilik gibi kurumlarca, araçlar için park yeri olarak belirlenmiş alanlara kurularak otomatik otopark tahsil ödeme sistemi olan parkomatlar sınırlarını aşıyor. 

Şehrimizde ise parkomat sistemi, ilk etapta sadece ana arter ve işlek caddelerdeki trafik yoğunluğu ve park ihtiyacına çare olarak düşünmesine rağmen son zamanlarda bu amacının dışına çıkıp, ara sokaklara kadar girmesinin yanı sıra şimdi de resmi kurumların önlerini de parselledi. Son olarak Şahinbey Halk Eğitim Merkezinin önü de parkomat sistemine devredilince, başta Halk Eğitim Merkezi çalışanları olmak üzere vatandaşların tepkisine yol açtı.

GÖREVLİLER ARAÇLARINI NEREYE PARK EDECEKLER

İş yerine araçlarıyla gelip giden Şahinbey Halk Eğitim Merkezi çalışanları, yaşanılan durumun en çok kendilerini etkilediğini, araçlarını koyacak başka yer olmadığından, “kendi çalıştığımız kurumun önüne aracımızı parayla mı bırakacağız” diyerek tepkilerini gösterdiler. Bu sistem, belediye tarafından belirlenen ücreti otomatik bir şekilde tahsil eder ve gerekli makbuzu yazar. Elde edilen bu gelirler genel olarak kamu, kurum ve kuruluş yararına kullanılır. Belli bir araç sayısına sahip her bir parkomat, bir görevli tarafından kontrol edilir.

GÜNDEM
Bülent Öner
6.06.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin