Bu evlere dikkat!

Bu evlere dikkat!

Kentin merkezinde yer alan Kozanlı Mahallesi’nde bazı eski evler yıkılma tehlikesi yaşıyor. Kullanılmayan eski evlerden bazıları sokakların giriş ve çıkışlarında yayalar için büyük tehlike arz ederken, yıkılmak üzere olan bu evlerle ilgili gerekli çalışmaların başlatılması talep edildi.

YIKILAN EVLERİN YERİ OTOPARK OLARAK KULLANILIYOR

Mahalle sakinleri tarafından yıkılması istenen bu evlerle ilgili olarak Şahinbey Belediyesinin çalışma başlatması istenirken, kendiliğinden yıkılan evlerin yerleri ise otopark olarak kullanılıyor. Uzun yıllardır kullanılmamasına rağmen sahipleri tarafından ilgi gösterilmeyen bu evlerin olası bir göçük olayında can kayıplarına yol açacağını dile getiren mahalle sakinleri, “Mahallemizde buna benzer 15’e yakın ev bulunuyor. Bu evler kullanılmıyor ve sahipleri tarafından neredeyse terk edilmiş durumda. Allah korusun bir sağanak yağışta evlerin çökmesinden ve can kaybının yaşanmasından korkuyoruz” diye konuştular.

“ESKİ EVLER MADDE BAĞIMLILARIN YUVASI HALİNE GELDİ”

Kozanlı Mahallesi’nde çökme tehlikesinin yer aldığı eski evlerin önemli bölümü ise kullanılmadığı için madde bağımlılarının meskeni haline geldi. Mahalle sakinleri bu evlerde madde bağımlılarının kaldığını ve mahalle sakinlerinin çevre sakinlerini rahatsız ettiklerini dile getirdiler. Mahalle sakinleri konuya ilişkin açıklamalarında, “Bu evlerin çökme tehlikesi bir yana evler akşam saatlerinde madde bağımlılarının meskeni haline geliyor. Madde bağımlıları gecenin ilerleyen saatlerinde ise mahalle sakinlerini rahatsız ediyorlar. Yetkililerden bu konuda gerekli önlemleri almalarını ve mahalleyi madde bağımlılarından kurtarmalarını bekliyoruz” şeklinde görüş belirttiler.

ÖZEL HABER
Fatih Çeliktürk
12.06.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin