Bu kez uzaya çıkıyor muyuz?

Bu kez uzaya çıkıyor muyuz?

Yıllar önce uzaya çıkmak isteyen zenginlerden adam başı yüz binlerce dolar toplayan Virgin Galactic nihayet turistleri uzaya göndermeye başlıyor mu? İşte uzay gemisinin son durumu hakkında yeni bilgiler.

Virgin Galactic 10 yıl kadar önce ortaya çıktığında, sivil uzay aracı üreteceğini ve isteyen turistleri uzaya götürüp getireceğini iddia etmiş ve bu hayallere kapılan zenginlerden adam başı 100-250 bin dolara para toplamıştı.

Ancak uzay gemisi gerçekten de uzay çıkıp inmeyi başarsa da, daha sonra ortaya çıkan sorunlar üretilen uzay gemisinin hiç güvenli olmadığını ortaya koymuştu.

Hatta son testinde uzay gemisi atmosfere girerken parçalanmış ve pilotu trajik şekilde hayatını kaybetmişti.

Biri bu insanları uzaya çıkarsın artık

Bunun üzerine daha güvenli yeni bir uzay gemisi geliştirmeye başlayan Virgin Galactic, şimdi ikinci geminin testlerinde yeni bir aşamaya geldi.

İkinci atmosfer test uçuşunu da başarıyla gerçekleştiren SpaceShipTwo, 2017'de ise roket motorlarını teste başlayacak ve atmosfere giriş çıkış testlerini gerçekleştirecek.

Ancak işler bu testlerle bitmiyor. Virgin Galactic, turistleri taşımaya başlamadan önce sayısız yeni test gerçekleştirecek.

Bu sırada dolarları yüz binlerle ödeyen 700 uzay turisti de, uzaya çıkmak için heyecanla bekliyor.

Kaynak:ShiftDelete.Net

TEKNOLOJİ
SDN - ShiftDelete.Net
2.01.2017
Etiketler

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin