Bu memlekette “zabıta” yok mu?

Bu memlekette “zabıta” yok mu?

Kültür Yolunun önemli bağlantıları arasında yer alan Karagöz Mahallesi Çamurcu Sokak’ta vatandaşların kaldırımlarda yürüme şansı yok. Sokak boyunca kaldırımlarda ya motosiklet yada manavların sebze ve meyve sandıkları yer alıyor. Böylesi önemli bir bölgede yaşanan bu sorun daha önce defalarca gündeme geldi ama yetkililer sorunun çözümü noktasında etkisiz kaldılar.

Karagöz Mahallesi Çamurcu Sokak’ta yaşanan kaldırım işgalinin önüne geçilemiyor. Sokağın Gaziantep Kalesine bakan kısmında yaşanan kaldırım işgali karşısında ise yetkililerin harekete geçmesi bekleniliyor. Her gün binlerce yerli-yabancı turistin geçiş alanı olarak kullandığı Çamurcu Sokakta yürümek neredeyse imkansız. Sokağın Gaziantep Kalesi ve Kültür Yoluna bakan kısmında yer alan işletmelerin yaya kaldırımlarını babalarının malıymış gibi kullanmaları vatandaşların tepkisine neden oluyor. Kente gelen turistler ise böylesine önemli bir bölgede bu tür uygulamalarla karşılaşmak istemediklerini dile getirdiler.

BÖLGEDE SORUMLU OLAN KOLLUK KUVVETLERİ HAREKET GEÇMELİ

Gaziantep’i ziyaret eden hemen hemen herkesin uğrak noktası olan Kültür Yolu üzerinde bu ve benzeri görüntülerin kente tanıtım anlamında zarar verdiğine dikkat çeken Gaziantepli vatandaşlar konuyla ilgili yetkililerin gerekli çalışmaları bir an önce yapmalarını istediler. Yaya kaldırımlarını işgal eden bazı işletmelerin ise resmi evraklardan yoksun korsan çalıştıkları ise iddia ediliyor.

GÜNDEM
Bülent Öner
18.09.2019

Yorumlar

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin