“BU SEÇİM VATAN MESELESİ”

27. Dönem Ak Parti Gaziantep Milletvekili Adayı Ahmet Uzer, Hakimiyet Gazetesini ziyaret etti
“BU SEÇİM VATAN MESELESİ”

AK Parti Gaziantep Milletvekili Adayı Ahmet Uzer, 24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala önemli açıklamalarda bulundu. Hakimiyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi Abdullah Sabri Kocaman’ı ziyaret eden Ahmet Uzer, “24 Haziran’da yapılacak olan seçimler bir vatan meselesidir” dedi. Ziyaretinde dövizde yaşanan dalgalanmaya dikkat çeken Uzer, “Göreceksiniz Ak Partinin zaferiyle sonuçlanacak olan 24 Haziran seçimlerinin ardından dolar düşecek. Birileri seçim öncesinde Ak Parti’yi ekonomi üzerinden sıkıştırmaya çalışıyor” diye konuştu.

“BU TÜRKİYE’NİN SEÇİMİ AMA DÜNYA MÜDAHİL OLUYOR”

24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren Ak Parti Gaziantep Milletvekili Adayı Ahmet Uzer, Hakimiyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi Abdullah Sabri Kocaman’ı ziyaret etti. Şehitkamil Belediyesi Başkan Vekili Murat Özgürler, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in Danışmanı ve Mehmet Ali Çiftçi ile beraberinde ki heyetin ziyaretinde konuşan Ahmet Uzer, “24 Haziran’da yapılacak olan seçimler Türkiye’nin seçimi ama ne hikmetse Dünya bu seçime müdahil olmuş durumda. Bakın dövizde yaşanan dalgalanma bazı spekülatörlerin aracılığıyla yapılıyor. Merkez Bankası ihracatta dolar kurunu 4 lira 20 kuruşa sabitledi. 24 Haziran’da yapılacak olan seçimin galibi Ak Parti olacak. Ve hep birlikte göreceğiz dolar kuru gerilemeye başlayacak ve bu spekülatörlerin hiç birini göremeyeceğiz, hepsi kaybolacaklar. Bu güçler bugün Türkiye’yi bu şekilde köşeye sıkıştırmaya çalışıyorlar” diye konuştu.

“AK PARTİ’DE LİSTE KÜSKÜNLÜĞÜ KESİNLİKLE YAŞANMAZ”

Gaziantep’te 24 Haziran seçimleri öncesinde en ideal milletvekili aday listesinin Ak Parti’ye ait olduğunu açıklayan Ahmet Uzer, “Milletvekili aday listeler açıklandıktan hemen sonra baktık ki Cumhuriyet Halk Partisi’nde bir gün içerisinde 3 kez liste değişti. İyi Parti’de yine aynı şeyler yaşandı. Diğer yandan partimizde 150’nin üzerinde milletvekili aday adayı vardı. Fakat listeye girecek olan 14 kişi. Milletvekili aday listesi belirlendikten sonra tabi listeye giremeyen arkadaşlarımız geçici bir üzüntü yaşarlar ama bu bir gün falan sürer. Daha sonra bu arkadaşlarımızın tamamı parti teşkilatlarının çevresinde bir bütün olarak çalışmalarını sürdürürler. Bizde kesinlikle küskünlük olmaz, dargınlık olmaz. Geçenlerde CHP’de bir milletvekili adayını tabi bu aday arkadaşımız listede son sıralarda olduğu için girdiğimiz kıraathanede kağıt oyunu oynuyordu. Biz parti olarak tüm arkadaşlarımızla birlikte partimiz ve ülkemizin geleceği için birlik ve beraberlik içerisinde seçim çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

“FETÖ’YLE MÜCADELENİN SİYASİ AYAĞINDA GEREKEN YAPILDI”

Fetullahçı Terör Örgütüyle mücadelede Ak Parti’nin 17-25 kumpaslarının ardından ciddi şekilde sürdürüldüğünü ve ülke genelinde belediyelerde ve teşkilatlarda 3 bin 600’a yakın kişinin istifa ettirilerek gereken adımların atıldığını anlatan Ak Parti Gaziantep Milletvekili Adayı Ahmet Uzer, “FETÖ’ye yönelik partimiz gerekli olan çalışmayı tamamlanmıştır. FETÖ’cü olduğu anlaşılan, ollara yakın olan isimlerin tamamı partimizden temizlenmiştir. Şu an FETÖ’nün siyasi ayağına ilişkin olarak mücadele sürdürülmedi gibi eleştirileri kabul etmiyorum. Gereken yapılmıştır. Hatta 27 Dönem Milletvekili aday listeler oluşturulurken bile tüm aday arkadaşlarımız elekten geçirilmiştir” dedi.

“BU KUYRUKLAR VE YARDIMLAR BİZLERİ ÜZMESİN”

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Adayı Ahmet Uzer, Sosyal Yardımlaşma Vakıfları aracılıyla yardım alan insanların devlet güvencesinde olduğunu dile getirdi. Bu tür imkanların AB ülkelerinde sağlanmadığına dikkat çeken Uzer, “Bu fotoğraf bizleri kesinlikle üzmesin. Bu imkanlar AB ülkelerinde olsa o ülkelerde de kuyrukları görürsünüz. Bakın bizler dar gelirli ailelerin evlerine gidiyor ve onların sorunlarını dinliyoruz. Birçok gittiğimiz evde her türlü ev eşyasının olduğunu görüyoruz. Bu insanlarımızın yaşam standartlarının ne kadar arttığını gösteriyor. İktidara geldiğimiz 2002 yılından bu yana yoksullukla mücadele ediyoruz. 16 yılda yüzde 20 oranında önemli işler yaptık. Tabi yapacak daha çok işimiz var ve bu nedenle vatandaşlarımızdan 24 Haziran seçimlerinde destek bekliyoruz” diye konuştu.

GÜNDEM
Bülent Öner
8.06.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin