BU TABLOYA İYİ BAKIN!

Bir dahaki seneye ancak görürüz
BU TABLOYA İYİ BAKIN!

İftarlarımız çok güzel, ama şehrimizde daha bir güzel. Mahallelerde komşularla, açık alanlarda iftar çadırlarıyla ve de caddelerde kaldırım boyunca dizilen masa ve sandalyelerdeki ezanı beklerken yaşanan coşkuyla…

İftar sofraları çeşit zenginliğiyle ülkemizin her yerinde bir düğün evi gibi kuruluyor. Şehrimizde ise çok başka güzellikte.

Özellikle kenar semtlerde komşuların birbirine ikramıyla çoğalan yemek çeşitleriyle, çeşitli alanlarda kurulan iftar çadırlarıyla ayrı bir renk ve ayrı bir ahenk katıyor. Bu durum caddelere de yansıyor. Restaurantların, lokantaların hatta küçük kebapçıların bile iftar saatlerinde masa ve sandalyelerini kaldırımlara dizerek dışarıda iftarını açmak isteyen vatandaşlara sunduğu görsel şölenin yanı sıra, ürünlerini daha da iyi teşhir ederek yaptıkları sunum, insanları hiç olmazsa bir kere bu zevki yaşamaya özendiriyor.

Şehrimizin Suburcu caddesinin İstasyon caddesine bağlantısını sağlayan Eski Postane sokak bu geleneğin yaşandığı nadide yerlerden biri.

Kebapçı ve lokantaların yoğunlukla bulunduğu bu sokak, ramazan aya boyunca iftar saatinde yoğunluğunu yitirmedi.

Tüm esnafın birbirini kıskanmadan, hatta müşterilerini bile ayırt etmeden verdikleri bu hizmet diğer mekanlara örnek olacak nitelikte. İşte resimdeki bu görüntüler Eski Postane sokaktan.

Ramazan ayının sonuna yaklaştığımız şu günlerde bu manzaraya bir yıl ara vereceğiz. Bakalım gelecek yıl da aynı coşkuyu ve görsel güzelliği yaşayabilecek miyiz?

HABER//AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
10.06.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin