BU YOL NEDEN TAMAMLANAMADI?

Merkez Oğuzeli ilçesinin girişinde Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan yeni yol çalışması aylardır tamamlanamıyor. Başkan Sait Kılıç, tamamlanamayan yolun tamamlanmasına yönelik olarak bürokraside adım atmaması ise tepkilere neden oluyor
BU YOL NEDEN TAMAMLANAMADI?

Oğuzeli ilçesinde Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan yolun bir türlü tamamlanamaması ilçe halkının tepkisine neden oluyor. Yeni yolla ilgili olarak onlarca reklam yapan Oğuzeli Belediye Başkanı Sait Kılıç’ın yolun tamamlanmasına yönelik olarak adım atmaması ve gerekli olan bürokratik engelleri aşmaması ise kafalarda soru işaretlerine neden oldu. Diğer yandan ilçe halkı ise yolun bir an önce tamamlanması için Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’den yardım bekliyorlar.

MARKA ŞEHİRE YAKIŞIYOR MU?

Gaziantep’in merkez ilçeleri arasında ki yerini alan Oğuzeli ilçesi koca bir köy görüntüsünden kurtulamıyor. Oğuzeli Belediyesinin asfalt, yama, kilit taşı çalışmalarının dışına çıkamadığı ilçe kaderine terk edildi. Her gün binlerce kişinin kullandığı Merinos Kavşağı ile Oğuzeli ilçesi arasında ki yolun henüz tamamlanamamış olması vatandaşların tepkisine neden olurken, yaşanan sürecin sonunda yolun bir an önce tamamlanması isteniliyor. Çalışmaların aralıksız şekilde sürdürüldüğüne yönelik yapılan çalışmalar sahada kendisini göstermiyor. Oğuzeli ilçesinde yaşayan vatandaşlar yolun bir an önce tamamlanarak hizmete girmesini isterken bu konuda ise Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’den yardım istiyorlar.

MERİNOS KAVŞAĞI İLE İLÇE ARASINDA
YOL ÇALIŞMASI MUAMMA OLDU

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından Oğuzeli ilçesi girişinde yapımına başlanılan ve henüz tamamlanamayan yolun bir an önce tamamlanması isteniyor. Yapılan yol çalışmasının daha önce Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirildiği dile getirmiş fakat daha sonra Karayolları Genel Müdürlüğü bir açıklama yaparak yolun kendileri tarafından yapıldığına dikkat çekmişlerdi. Diğer yandan Oğuzeli Belediyesi ile Büyükşehir Belediye yönetimleri arasında yol yapım çalışmalarını üstlenme yüzünden soğuk savaş yaşanmıştı.

SACIR DERESİ HALEN PİS KOKUYOR

Oğuzeli ilçesinin ortasından geçen Sacır Deresi pis kokusuyla ilçe halkını rahatsız ediyor. Yapılan onca çalışmaya rağmen dere yatağından gelen pis koku ilçe genelinden hissediliyor. İlçe halkı dere yatağından yayılan pis kokunun önlenmesini isterken konuyla ilgili olarak yapılan çalışmaların gerçekçi noktada olması gerektiği görüşünde birleşiyorlar. Daha önce yapılan açıklamalarda Sacır Deresinin tertemiz akacağı dile getirilmişti. Fakat buna rağmen halen dere yatağının simsiyah suya bürünmiş görüntüsü ilçe genelinde büyük rahatsızlığa neden oluyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından derenin kenarına yapılan devasa park ise pis kokudan dolayı kullanılamaz hale geldi.

GÜNDEM
Bülent Öner
10.07.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin