“Bu zihniyet her şeye muhalif”

“Bu zihniyet her şeye muhalif”

Ak Partili Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Halil Uğur, Baro, TMMOB ve STK’larla ilgili olarak dile getirdiği “zihniyet” eleştirisine açıklık getirdi. Uğur açıklamasında, “Benim dile getirdiğim olay İzmir Baro Başkanı’nın merhum Kadir Tobaş’la ilgili söylemlerine cevaptı. Ama TMMOB her dönem mevcut iktidarın karşısında olumlu eleştirilerinin dışında olumsuz eleştirileriyle gündeme gelmiştir” dedi. Uğur’un sözlerine ilk tepki ise Gaziantep Barosu Başkanı Bektaş Şarklı’dan geldi.

“MESLEK ODALARININ KARŞI DURUŞLARI VAR”

Kendisi de Elektrik Mühendisleri Odası eski Başkanlarından olan Halil Uğur, TMMOB’ye bağlı meslek odalarının her dönem iktidara yönelik direk kafadan karşı duruşları ortaya konuyor. Siyasi karşıt görüş belirtiyorlar. Ülkeyi yöneten siyasi iktidarla oturup uzlaşı yolu aramıyorlar. Meslek odalarından gelen her mesajda ya eylem bilgisi var, ya da faklı söylemler oluyor” diye konuştu.

GAZİANTEP BAROSU BAŞKANI ŞARKLI TEPKİ GÖSTERDİ

Gaziantep Barosu Başkanı Bektaş Şarklı, Ak Partili Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Halil Uğur’un “zihniyet” çıkışına tepki gösterdi. Şarklı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Bu ötekileştirme ve kutuplaştırma zihniyetinin baro seçimlerinde kazanma olasılığı bulunmamaktadır. Yoksa gayet önemseyip aday da çıkarmışlardı ve seferber de olmuşlardı.”

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
23.02.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin