Bu ziyaret önemliydi

Bu ziyaret önemliydi

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Katar’ın Ankara Büyükelçisi Salim Mübarek El Şafi’yi ziyaret etti. En son görüşme 2014 yılında gerçekleşmişti. Gerçekleştirilen ziyaretin oldukça faydalı geçtiğini anlatan Fatma Şahin, ilişkin önümüzdeki yıllarda da artarak devam edeceğini belirtti.

“BİRÇOK ALANDA ORTAK ADIMLAR ATMAK İSTİYORUZ”

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Türkiye’nin ve Gaziantep’in ticaret, sanayide, turizm, kültürel ve sosyal alanda birçok ortaklarının bulunduğunu, ancak daha çok ortak projeler ve ilişkiler kurmak istediklerini kaydetti. Gaziantep’e bölgesel açıdan bakıldığı zaman önemli bir sanayi kenti olduğunu belirten Şahin, Gaziantep’in Ortadoğu’nun ticaret, finans, lojistik ve bölgesel fuarlarla güçlü bir kent olduğuna vurgu yaptı. Sanayi ve ticaretin kültür ilişkileri ile taçlanacağını vurgulayan Şahin, “Şuanda 5 tane antik kentimiz var. Zaten kentimiz bir müzeler kenti olarak anılıyor. Zeugma Mozaik Müzesi dünyanın en büyük müzesidir. Gastronomide çok iyiyiz, mükemmel bir mutfak kültürümüz var. Gaziantep’e has bakır, gümüş işlemeliği, sedef gibi el sanatları alanında çok önemli yerli marka ve ürünlere sahibiz” diye konuştu.

“İKİLİ İLİŞKİLER ARTACAK”

Her iki ülkenin bu ilişkileri daha üst düzeye çıkarmak için arzularının bulunduğunu aktaran Katar Büyükelçisi Salem Mubarak Al- Shafi, bu ilişkileri daha da güçlendirmek için bu tür ziyaretlerin olması gerektiğini söyleyerek, “Ekonomik, ticari, sosyal ilişkiler alanında gelişmeler sağlanması durumunda iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da güçleneceğini ifade ederim. Daha önce yapılan yatırımlar sayesinde iki ülke arasındaki ilişkilerin çok iyi bir konuma geldiğini kaydederim” şeklinde konuştu.

HABER//SABİHA NİGAR KOCAMAN

GÜNDEM
Haber Merkezi
10.11.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin