BUĞDAYDAKİ YÜKSELİŞ DURDURULAMIYOR!

10 günde yüzde 12 arttı
BUĞDAYDAKİ YÜKSELİŞ DURDURULAMIYOR!

Ticaret Borsası verilerine göre, seçimlerden önce bir hayli düşüş yaşanan buğday fiyatlarında seçimlerin hemen tırmanış başladı ve 10 günde yaklaşık % 12’yi bulan fiyat artışı yaşandı.

Gaziantep Ticaret Borsası buğday, antepfıstığı ve kırmızı mercimekteki haftanın son en düşük ve en yüksek satış fiyatlarını açıkladı.

 

KIRMIZI MERCİMEK VE FISTIK DENGEDE

 

Açıklanan fiyatlara göre kırmızı mercimek ile antepfıstığı türlerinde geçen ayın kapanış fiyatlarına oranla pek bir değişiklik göze çarpmadı.

 

BUĞDAY FİYATLARINDA TIRMANIŞ

 

Fıstık ve mercimeğin aksine, sert buğday ve ekmeklik yumuşak buğday fiyatlarındaki tırmanış gözlerden kaçmadı. Verilere göre, seçimlerden evvel en düşük 0.940 TL’lik satış fiyatı ile kapayan ekmeklik yumuşak buğday, bu ayın ilk haftasını 0.980 .TL ile kapattı. Sert buğdayda ise çok daha fazla fiyat farkı oldu. Seçim öncesini 1.125 TL’lik en düşük satış fiyatı ile kapatan sert buğday, bu ayın ilk haftasını 1.140 TL ile kapattı.

HABER//AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
6.07.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin