BUNUN ADI UYANIKLIK!

Kurban Bayramına sayılı günler kala besicilerin bazıları bayrama birkaç gün kala kurbanlığın kilogram fiyatı olarak 24-25 lirayı işaret ediyor.
BUNUN ADI UYANIKLIK!

Et ve Süt Üreticileri Derneği Başkanı Mevlüt Polat, Kurban Bayramı öncesinde besicilerin fiyat politikasını açıklamıştı. Polat’a göre kentte yeterli kurbanlık var ve kilogram fiyatı 21-22 lira arasında değişecek. Bu açıklamaya rağmen bazı besicilerin bayrama az bir süre kala piyasada yeterli kurbanlık olmadığını ve bu nedenle de fiyatların yükselebileceği yönünde spekülatif açıklamalara imza atıyorlar.

TÜKETİCİ KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ DİKKATLİ OLMALI

Kurban Bayramına sayılı günler kala kurbanlık telaşına düşen tüketicilerin alım sırasında fiyat politikasını göz önünde bulundurması isteniyor. Tüketicilerin daha yüksek rakamlara kurbanlık tercih etmemeleri konusunda uyaran sektör temsilcileri, “Kurbanlık satın alırken fiyatına ve kilosuna dikkat edilmeli. Fiyat politikası daha önceden belirlendi. Diğer yandan tüketicilerimiz kurbanlığı tartıya koyduğunda tartının sağlıklı olup olmadığına dikkat etmeliler. Tartısında sorun olan besicilerin yetkili birimlere şikayet edilmesini istiyoruz. Gazianteplilerin kurbanlık satın alırken her anlamda sağlıklı bir satın alma yolu izlemelerini tavsiye ediyoruz” şeklinde görüş belirttiler.

MEVLÜT POLAT RAKAMLARI AÇIKLAMIŞTI

Kurban Bayramı'na kısa bir süre kala kurbanlık fiyatları da netleşmeye başladı. Bu yıl kurban ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşlar, büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık fiyatlarını sorguluyor. Kurbanlık fiyatlarını belirlemek için bir araya gelen sektör temsilcileri, büyükbaş ve küçükbaş kurbanlıkların fiyatında geçen yıla oranla pek fazla bir artışın olmadığını söylediler. Et ve Süt Üreticileri Derneği Başkanı Mevlüt Polat, geçen yıla oranla kurbanlık fiyatlarında 2 ve 4 TL gibi bir artışın olduğunu ve buna göre erkek koyunun kilo fiyatının 21-22 lira, diğer ırklardan olan erkek koyunun fiyatının 22 TL ve erkek keçinin kilo fiyatının 21 lira ve büyükbaşın kilo fiyatının ise 20 lira olmasına karar verildiğini açıklamıştı.

GÜNDEM
Bülent Öner
5.08.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin