Burada et ucuz ama...

Burada et ucuz ama...

Et hali esnafı piyasadan daha ucuza et satışı yaptıklarını dile getirerek halkın et haline gelmemesinden şikayetçiler. Et halinin kent merkezinde olması gerektiğini ifade eden et hali esnaflarından bazıları giderlerini karşılayamadığı için işyerlerini kapatıyor.

İsmet Paşa Mahallesi’nde Direkçi Pazarı’nda faaliyet gösteren Et Halinin durumu içler acısı. Et Hali adeta kendi kaderine terk edilmiş. Marketler ve kasaplardan daha ucuza et satışı yaptıklarını ifade eden et hali esnafı, vatandaşların et haline alışveriş yapmaya gelmemesinden yakınıyorlar. Et Halinin kent merkezinde olması gerektiğini ifade eden Et Hali esnafları et halinden daha çok orta ve düşük gelirli insanlar et aldığını açıkladılar. Yıllardır Şekeroğlu Mahallesi’ndeki Zincirli Bedesten’de faaliyet gösteren Et Hali esnafları 2007 yılında İsmet Paşa Mahallesi’ndeki yeni yerine taşınmıştı. Aradan geçen sürede kasaplar ve sakatatçılar yeni et halinin yerinin bilinmemesi sebebiyle büyük oranda sıkıntı yaşamaya başladılar.

ET FİYATLARINDA DÜŞÜŞ YOK!

Marketler ve kasaplardan daha ucuza et satışı yaptıklarını ifade eden et hali esnafı, vatandaşların et haline alışveriş yapmaya gelmemesinden yakınıyorlar. Satış yapamadığı için giderlerini karşılayamayan Et Hali esnaflarından bazıları ise işyerini kapatmak zorunda kaldı. Et Halinin kent merkezinde olması gerektiğini savunan esnaflar, bir süre sonra kendilerinin de işyerlerini kapatmak zorunda kalacaklarını vurguladılar. Canlı koyun sıkıntısı nedeniyle et fiyatlarının yüksek olmasından yakınan esnaflar fiyatların düşmesi için canlı hayvan ithal edilmesi gerektiğini savundular.

GÜNDEM
Bülent Öner
28.01.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin