BÜYÜK BİR KUMPAS MI?

Yüzde 60’lık oy oranıyla yeniden belediye başkanlığına seçilen Mehmet Tahmazoğlu’na yönelik, Fatma Şahin’e oy verdirtmediği yönünde ki videonun mizansen olduğu iddia edildi
BÜYÜK BİR KUMPAS MI?

31 Mart yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediye başkanlığını kazanan Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatma Şahin’e oy verilmemesi yönünde Şahinbey ilçesinde bazı Ak Partililer tarafından propaganda yapıldığına ilişkin videoların kumpas olduğu ortaya çıktı. Kumpasa kurban giden kadın konuyla ilgili olarak suç duyusunda bulundu.

VİDEOYU ÇEKENİN GASKİ ÇALIŞANI OLDUĞU İDDİA EDİLDİ

31 Mart yerel seçimlerinin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Fatma Şahin, Ak Parti Şahinbey Belediye Başkan adayının altında oy almıştı. Yüzde 60’ın üzerinde aldığı oy ile Gaziantep’te en çok oyu alan Ak Partili aday olarak tarihe geçen Şahinbey Belediye Başkanının Şahin’e Büyükşehir Belediyesi Başkan Adaylığında oy verilmemesini istediğine yönelik Vatan Mahallesi’nde yaşamını sürdüren Adile Aslan isimli vatandaşın videosu sosyal medyada hızla yayıldı. Hızla yayılan video Ak Partili teşkilatlarda tartışma yaratırken, Adile Aslan isimli vatandaşın bazı vaatlerde bulunularak bir GASKİ çalışanı tarafından videoya çekildiği iddia edildi.

KANDIRILDIĞINI ANLATAN KADIN AK PARTİLİ ADAYLARA OY VERDİĞİNİ DİLE GETİREREK VİDEOYU İZİNSİZ ÇEKEREK YAYINLAYANLAR HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Yayınlanan videoda Şahinbey’den birilerinin kendisine “Büyükşehir’de Fatma Şahin’e değil, Celal Doğan’a oy verin, Şahinbey ilçesinde ise Mehmet Tahmazoğlu’na oy verin” dedirttiğini anlatan Adile Aslan isimli kadın izinsiz ve kandırılarak çekilen videonun daha sonra sosyal medyada yayınlandığını ve eşinin kendisini sokağa attığını anlattı. İlgililer hakkında suç duyusunda bulunan Aslan, “Bana Fatma Şahin’le görüştürüleceğimi ve yardıma ihtiyacım olduğu için ailem için yardımda bulunulacağı söylendi. Ben Büyükşehir’de zaten Fatma Şahin’e oy kullandım. Ak Partili birisi olarak bana oyun oynadılar ve beni kandırdılar. Bu videonun yayınlanmasının ardından ise eşim beni sokağa attı. Şu an çok kötü durumdayım” şeklinde konuştu.

GÜNDEM
Bülent Öner
18.04.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin